„Orbīta” izdod Jeļenas Glazovas grāmatu „Трансферы/Transfēri”

„Orbīta” izdod Jeļenas Glazovas grāmatu „Трансферы/Transfēri”
Publicitātes attēls
Turpinot izdevējdarbības programmu, apvienība „Orbīta” uzsāk jauno Latvijas krievu dzejnieku grāmatu sēriju. Kā pirmais sērijā izdots bilingvālais Jeļenas Glazovas dzejoļu krājums „Трансферы/Transfēri”.

Jeļena Glazova atpazīstamību jau ieguvusi, nodarbojoties ar konceptuālo mūziku un mākslu – viņa ir vairāku izstāžu autore, pastāvīgi uzstājas koncertos Latvijā un ārzemēs. Vairāk lasi: www.jelena-glazova.com!

Grāmatā „Трансферы/Transfēri” iekļauti labākie dzejoļi no lielā autores sarakstīto tekstu kopuma – gan tādi, kas iepriekš publicēti, gan tie, kas lasītāju vērtējumam nonāk pirmo reizi. Līdz šim Jeļenas Glazovas dzejoļi bijuši lasāmi „Orbītas” tīmekļa vietnē (www.orbita.lv) un Krievijas interneta izdevumos „TextOnly” (www.textonly.ru) un „Polutona” (www.polutona.ru).

Sērijas redaktori ir „Orbītas” dalībnieki Aleksandrs Zapoļs un Artūrs Punte. Gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, to atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”.

Tulkojumus latviešu lasītājiem sagatavojuši jaunie latviešu dzejnieki Toms Treibergs un Svens Kuzmins, savukārt tulkojumu redaktors ir pazīstamais latviešu dzejnieks un dzejas tulkotājs Pēteris Draguns. Šīs grāmatas un visas sērijas dizainu izstrādājis un iemiesojis mākslinieciskais duets Rūta Briede un Artis Briedis, kuri profesionālās aprindās ir labi pazīstami ar saviem sasniegumiem drukāto izdevumu noformēšanā.

Grāmatas prezentācija notiks 16. decembrī plkst. 20.00 kafejnīcā „VIETA” (Kr. Valdemāra iela 61). Grāmatas izdošanai par godu prezentācijā uzstāsies Sibīrijas muzikanti Aleksandrs Markvarts un Maksims Jevstropovs no muzikālās apvienības „Siberian Improvisation Company”.

Kā nākamā šajā sērijā iznāks Rīgas dzejnieka Dmitrija Sumarokova grāmata.

Jeļenas Glazovas krājums iznācis „Orbītas” izdevējdarbības programmas ietvaros un ir piektais no 14 izdevumiem, kas veltīti Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam.

Šogad jau iznākuši šādi dzejas krājumi: Sergeja Timofejeva „Stereo”, Žorža Uaļļika „Вижу слышу молчу/Redzu dzirdu klusēju”, Artūra Puntes „Стихотворные посвящения/Poētiskie veltījumi” un Semjona Haņina „Вплавь /Peldus”.

Vairāk par „Orbītas” izdevējdarbību lasi šeit!

„Orbītas” izdevējdarbības programmā paredzēti vairāki pasākumi un bilingvālu izdevumu sērija, kurā līdz 2014. gada beigām tiks publicēti jauno un labi zināmo Latvijas krievu autoru darbi. Tāpat tiek gatavota mūsdienu krievu dzejas antoloģija ar tulkojumiem latviešu valodā.

Rīgā „Orbītas” grāmatas iespējams iegādāties veikalos „Valters un Rapa”, „Jāņa Rozes grāmatnīca”, jaunajā veikalā „NicePlace Mansards” (Kr. Barona ielā 21a, pagalmā) un arī to interneta veikalos. Krievijā darbi tiek izplatīti ar kompānijas „Берроунз” (www.berrounz.ru) starpniecību.

0 komentāri

Komentāru nav