Džeza mūzika Ziemassvētku noskaņās Lielajā ģildē

Džeza mūzika Ziemassvētku noskaņās Lielajā ģildē
Publicitātes foto . PPO „Rīga”
12-12-2013 A+ A-
Otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī – plkst. 20.00 Lielajā ģildē svētku noskaņu uzburs tradicionālās Ziemassvētku melodijas džeza aranžējumos un populāras džeza kompozīcijas, ko atskaņos orķestra „Rīga” bigbends un diriģents Raitis Ašmanis. Koncertā piedalīsies džeza vokālisti – Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Daumants Kalniņš, Andris Ērglis un vokālā grupa „Framest”.

Lai dāvātu klausītājiem prieku, svētku sajūtu un sirsnību, pagājušā gada nogalē orķestra „Rīga” bigbends kopā ar Latvijas spožākajām džeza zvaigznēm aizsāka tradīciju rīkot džeza mūzikas koncertu Ziemassvētku un gadu mijas noskaņās. Šogad koncerta programmā iekļauti gan džeza standarti, gan Ziemassvētku dziesmas džeza aranžējumos un vēl nedzirdētās interpretācijās.

Šarmantā Ieva Kerēvica koncertā „RIGA JAZZ Ziemassvētkos” dziedās vienu no retajām Ziemassvētku dziesmām, kas ir džeza standarts – „Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!”. Viņas interpretācijā skanēs arī „Orange Color Sky” no džeza dīvas Natālijas Kolas repertuāra, bet duetā ar Daumantu Kalniņu Ieva Kerēvica dziedās populāro džeza standartu „Dream a Little Dream of Me”.

Lai gan klausītāji pazīst Andri Ērgli kā populārās mūzikas izpildītāju, šajā koncertā būs iespēja dzirdēt viņu kā džeza dziedātāju, interpretējot dziesmas „Cold December Night” un „Comin’ Home Baby” no Maikla Bublē repertuāra.

Savukārt atraktīvā Ieva Sutugova dziedās kanādiešu džeza dziedātājas Daianas Krallas versiju tradicionālai Ziemassvētku dziesmai „Jingle Bells” un sadziedāsies duetā ar abiem koncerta solistiem – Daumantu Kalniņu un Andri Ērgli dziesmās „Baby, It’s Cold Outside” un „Santa Baby”.

Orķestra „Rīga” bigbendam pievienosies arī vokālā grupa „Framest”, izpildot vairākas kompozīcijas, tostarp Franča Grūbera „Klusa nakts, svēta nakts” Jāņa Ķirša aranžējumā, Djūka Elingtona „Karavānu” vokālās grupas „New York Voices” aranžējumā un Glena Millera skaņdarbu „Moonlight Serenade”, kas 1991. gadā tika uzņemts „Grammy” slavas zālē. Koncerta izskaņā solisti atskaņos Džo Zavinula leģendāro dziesmu „Mercy, Mercy, Mercy”.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav