Valsts prezidents stāsies Grāmatu draugu ķēdē

Valsts prezidents stāsies Grāmatu draugu ķēdē
LETA
Arī Valsts prezidents piedalīsies Grāmatu draugu ķēdē – akcijā „Gaismas ceļš”, kas 2014. gada 18. janvārī atklās Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu. To prezidents apliecināja pēc 12. decembra tikšanās ar nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāju Diānu Čivli un programmas vadītāju Aivu Rozenbergu.

„Rīga 2014” pārstāves ar Andri Bērziņu pārrunāja aktualitātes, kas saistītas ar vērienīgo 2014. gada notikumu un Valsts prezidenta kā Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas patrona lomu tajā.

Nodibinājuma pārstāves informēja Valsts prezidentu par „Rīga 2014” atklāšanas pasākumu scenāriju un programmu kopumā. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja nodibinājuma veikumu pasākumu sagatavošanā un pateicās par ikviena kultūras cilvēka ieguldījumu nākamā gada pasākumu radīšanai un nodrošināšanai.

Valsts prezidents apliecināja, ka pēc iespējas piedalīsies vairākos 2014. gada pasākumos, tostarp unikālajā Grāmatu draugu ķēdē, kas norisināsies 18. janvārī.

Tā būs simboliska tautas akcija, kurā no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā.

Nodibinājuma vadītājas informēja, ka kopīgai Grāmatu draugu ķēdei, kas būs simboliska sadošanās rokās un apliecinās vērtību sistēmu Rīgā un Latvijā, pašlaik jau pieteikušies astoņi tūkstoši cilvēku, un to skaits nepārtraukti palielinās. Par to liecina uzstādījums, ka ikviens rīdzinieks, Latvijas iedzīvotājs un Rīgas viesis ir aicināts sadoties rokās par kultūras vērtībām, to saglabāšanu un tālāk nešanu.

Līdz ar Grāmatu draugu ķēdi 18. janvārī norisināsies citi atklāšanas pasākumi. No plkst. 12.00 līdz 18.00 Centrāltirgus teritorijā, paviljonos, radošo industriju kvartālā Spīķeros un Rīgas starptautiskajā autoostā notiks sešu tematisko līniju pasākumu programmas, bet 19.00 Daugavas krastā varēs vērot gaismas šova izrādi, kurai mūziku speciāli komponējis Jānis Lūsēns.

Valsts prezidents sarunā informēja arī par citu valstu vadītāju plāniem apmeklēt kultūras galvaspilsētas pasākumus visa 2014. gada laikā.

0 komentāri

Komentāru nav