Nacionālā bibliotēka iepērk vērtīgas grāmatas par mecenātu ziedojumu

Nacionālā bibliotēka iepērk vērtīgas grāmatas par mecenātu ziedojumu
F64
13-12-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ar LNB Atbalsta biedrības mecenātes atbalstu arī šogad iegādājusies vairākus simtus jaunu un vērtīgu izdevumu. Tas bija iespējams 100 000 latu ziedojuma dēļ, ko biedrība labdarības projektā „Atbalsts LNB krājumam” saņēmusi piecu gadu laikā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē LNB pārstāvji.

Ziedojums ļāvis ik gadu iepirkt un bibliotēkas lasītājiem piedāvāt aktuālu, pasaulē atzītu nozaru literatūru svešvalodās. Šīs grāmatas ir būtisks papildinājums arī jaunās bibliotēkas ēkas piedāvājumam un būs izvietota plauktos, kas brīvi pieejami ikvienam lasītājam.

Šogad par ziedojumiem iegādātas gandrīz 400 grāmatas par tādām mūsdienīgām un aktuālām tēmām kā radošums, darbs ar apdāvinātiem bērniem, vides problēmas, enerģētika, ekoloģiskā būvniecība un dizains, ekonomikas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība, inovācijas.

Starp nozīmīgākajiem jaunieguvumiem ir vairākas daudzsējumu enciklopēdijas par migrāciju, ētiku, radošumu, inovācijām, bērnu veselību.

Par ziedojumu LNB varējusi iegādāties nozaru izdevumus, kas bibliotēkā līdz šim nav bijušas pārstāvētas – kibernoziedzību, pilsētvides plānošanu, radošajām industrijām.

Arī šogad LNB krājums papildināts ar jauniem pētījumiem par Baltijas valstīm un Latvijas zinātnieku publikācijām ārzemju izdevumos.

Labdarības projektu „Atbalsts LNB krājumam” LNB Atbalsta biedrība uzsāka 2008. gadā, kad bibliotēkas iespējas iepirkt jaunu un kvalitatīvu nozaru literatūru krīzes gados bija sarukušas līdz minimumam. Pirmais ziedotājs bija „Swedbank”.

Nākamajos četros gados bibliotēka aktuālu nozaru literatūru iegādājās par kādas mecenātes ziedojumu, kura savu vārdu publiski neatklāj.

Ap 80% LNB lasītāju ir studenti, zinātnieki un nozaru speciālisti, kuri turpina izglītoties mūža garumā. Tie ir lasītāji, kuriem līdzās Latvijas publikācijām, nozaru izdevumi svešvalodās ir vitāli svarīgi. Bez mecenātes atbalsta LNB šos izdevumus nespētu iegādāties.

LNB lasītāji un ikviens interesents aicināts iepazīties ar šā gada dāvinājumu izstādē „Zināšanām un ilgtspējīgai attīstībai: Mecenāta dāvinājums Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (IV)”.

Izstāde būs atvērta no 12. decembra līdz 10. februārim Jaunākās literatūras lasītavā-izstādē Kr. Barona ielā 14.

0 komentāri

Komentāru nav