Siguldā aplūkojama dzintara diega tekstilmākslas izstāde

Siguldā aplūkojama dzintara diega tekstilmākslas izstāde
Sabīne Štāle
Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis” ceturtdien, 12. decembrī, tika atklāta Ivetas Vecenānes tekstila darbu izstāde. Šoreiz darbi īpaši ar to, ka veidoti no dzintara diega – īpašas dzintara šķiedras, ko ar mūsdienu augstajām tehnoloģijām ir izstrādājusi RTU zinātniece Dr. Inga Ļašenko.

Izstādē aplūkojami mākslinieces jaunākie darbi no dzintara pavediena – gobelēni un to skices. Kā stāsta pati darbu autore, jau pirmajās izstādes dienās pēc atklāšanas apmeklētāji izrādījuši lielu interesi, un, jo īpašs prieks, ka darbus novērtē un ar interesi komentē bērni.

Jau ziņots, ka pērn decembrī Romā – Etrusku muzejā – Baltijas dzintaram veltītās nedēļas ietvaros tika atklāta Latvijas, Lietuvas, Igaunijas mākslinieku izstāde, kur ar „Rīga 2014” atbalstu piedalījās Iveta Vecenāne ar instalāciju „Kas dzintaram vēl padomā?”. Viņas darbs, kas konceptuāli parādīja Baltijas dzintara ceļu no aizlaikiem līdz šodienai un savienoja pagātni ar nākotni, kā arī dzintara diega tapšanas brīnumu.

Iveta Vecenāne ir beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un LMA Tekstilmākslas nodaļu, veidojot diplomdarbu R. Heimrāta vadībā, ieguvusi maģistra grādu mākslā. Izstādēs piedalās kopš 1986. gada. Māksliniece pārsvarā darbojas tekstilmākslā, viņas darbu vidū ir gobelēni, gleznojumi uz zīda, tērpu dizains un tekstildizaina rotas. Iveta Vecenāne pazīstama arī kā grafiskā dizainere, bērnu grāmatu ilustratore.

Ivetas Vecenānes dzintara pavediena darbu izstāde Siguldā būs aplūkojama līdz 2014. gada 7. februārim.

Atgādinām, ka dzintars, tā vēsture un daudzveidīgais izmantojums gadsimtu gaitā ir viens no galvenajiem „Rīga 2014” programmas vadmotīviem. Īpaši tam veltīta tematiskā līnija „Dzintara ceļš”. Vairāk lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav