Viktora Freiberga lekcija un Malkolms Makdauels filmā „Ak, laimīgais!”

Viktora Freiberga lekcija un Malkolms Makdauels filmā „Ak, laimīgais!”
Filmas „Ak, laimīgais!” reklāmas attēls
16-12-2013 A+ A-
Turpinot kinoteātra „Kino Bize” gada jubilejas programmu, otrdien, 17. decembrī, notiks ceturtais amerikāņu kino klasikas vakars „Iztraucētie sapņi”, kur varēs noskatīties filmas „Ak, laimīgais!” un „Kļūstot par kādu citu”. Par darbiem stāstīs kinopētnieks un profesors Viktors Freibergs, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Kino Bize” pārstāvis Māris Prombergs.

Filmu „Ak, laimīgais!” („O Lucky Man!”) M. Prombergs iesaka Stenlija Kubrika 1971. gada kulta filmas „Mehāniskais apelsīns” dedzīgiem piekritējiem un tiem, kas vēlas atkārtoti satikties ar galvenā personāža Alekša lomas atveidotāju Malkolmu Makdauelu. Lindsija Andersona pāris gadus pēc „Mehāniskā apelsīna” uzņemtā kapitālismu kritizējošā filma „Ak, laimīgais!” sāksies plkst. 17.00. Uzreiz pēc tam sekos Viktora Freiberga lekcija.

„Ak, laimīgais” ir sirreālistisks mūzikls – alegorija kapitālisma „caurumiem”, kas seko jauna kafijas pārdevēja piedzīvojumiem Eiropā. Aktieri spēlē vairākas lomas, piešķirot filmai teātra izrādes noskaņas. Lomās: Malkolms Makdauels, Ralfs Ričardsons un Helēna Mirrena.

Filma ieguvusi vairākus Britu kinoakadēmijas (BAFTA) apbalvojumus un nominēta Kannu filmu festivāla balvai „Zelta palmas zars”.

Savukārt plkst. 21.00 tiks demonstrēts viens no Džona Frankenhaimera filmogrāfijas sākotnējā posma izcilākajiem darbiem „Kļūstot par kādu citu” („Seconds”), kas kā spožs atklājums ir iedvesmojis amerikāņu kino klasikas programmas „Iztraucētie sapņi” veidotājus pārējo filmu atlasē. Filmu programma tapusi sadarbībā ar ASV vēstniecību, kas ir veltīta amerikāņu nozīmīgākajiem meistardarbiem un iekļauj stāstus, kuros indivīda sapņi un fantāzijas sastopas ar šķietami nepielūdzamo realitāti.

Filmas „Kļūstot par kādu citu” galvenajam varonim baņķierim Artūram Hamiltonam ir dota iespēja sākt pilnīgi jaunu dzīvi, kad viņš saņem zvanu no veca drauga Čārlija. Vienīgā problēma, ka Čārlijs it kā esot miris. Hamiltonu iepazīstina ar firmu, kas inscenēs viņa nāvi un izveidos viņam pilnīgi jaunu izskatu. Pēc operācijām, mēnešiem ilgas apmācības un psihoterapijas Hamiltons atgriežas pasaulē kā mākslinieks Tonijs Vilsons. Viņam pieder jauka māja Malibu, un kalpotājs, šīs firmas darbinieks, viņam palīdz ar jaunajām pārmaiņām. Tomēr viņa dzīve nav tāda, kā viņš bija cerējis. Lomās: Džons Rendolfs, Ričards Andersons un Roks Hadsons.Filma nominēta vairākām ASV kinoakadēmijas balvām „Oskars” un Kannu filmu festivāla galvenajai balvai „Zelta palmas zars”.

Ieeja – bez maksas. Lai rezervētu vietu uz seansiem, rakstiet filmas nosaukumu un vietu skaitu uz „rezervet@kinobize.lv”.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

0 komentāri

Komentāru nav