Beļģu drāma „Pārrautais aplis” kinoteātrī „Splendid Palace”

Beļģu drāma „Pārrautais aplis” kinoteātrī „Splendid Palace”
Publicitātes foto
16-12-2013 A+ A-
No piektdienas, 20. decembra, kinoteātra „Splendid Palace” repertuārā vēl viena no šā gada visaugstāk novērtētajām Eiropas filmām – beļģu drāma „Pārrautais aplis” („The Broken Circle Breakdown”, rež. Feliks van Groningens, 2012).

Filma „Pārrautais aplis” godalgota vairākos starptautiskos kinofestivālos, tostarp tā saņēmusi arī skatītāju balvu Berlīnes kinofestivālā. Beļģu drāmai šogad ticis arī visvairāk Eiropas kinoakadēmijas nomināciju (Eiropas gada labākā filma, labākais Eiropas režisors, labākais Eiropas scenārijs un labākais Eiropas aktieris). Savukārt aktrise Vērle Bātensa (Veerle Baetens) par darbu filmā decembra sākumā Berlīnē saņēma labākās Eiropas aktrises balvu.

„Pārrautais aplis” ir mīlas stāsts starp Elīzu un Didjē. Viņai pieder tetovēšanas salons, viņš kādā mūzikas grupā spēlē bandžo. Tā ir mīlestība no pirmā acu skatiena, neņemot vērā lielās atšķirības. Viņš runā, viņa klausās. Viņš ir kaislīgs ateists, kaut gan tajā pašā laikā – naivs romantiķis. Uz viņas kakla ir uztetovēts krusts, kaut gan viņa ar abām kājām stingri stāv uz zemes. Viņu laime kļūst pilnīga pēc tam, kad piedzimst viņu mazā meitiņa Meibela. Diemžēl Meibela sešu gadu vecumā nopietni saslimst. Didjē un Elīza reaģē ļoti atšķirīgi, taču Meibela neatstāj viņiem nekādu izvēli – Didjē un Elīzai būs jācīnās par viņu kopā.

Lomās: Vērle Bātensa, Johans Heldenbergs, Nella Katruse, Gērts van Rampelbergs. Filmas režisors – Fēliks van Groningens.

0 komentāri

Komentāru nav