Ziemassvētku laika pasākumi Kalnciema kvartālā

Ziemassvētku laika pasākumi Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto
16-12-2013 A+ A-
Kalnciema kvartālā pirmssvētku laikā notiks vairāki pasākumu, bet tradicionālie zemnieku un amatnieku tirdziņi notiks katru sestdienu un svētdienu.

Tuvākie Kalnciema kvartāla tirdziņi gaidāmi 21., 22., 28. un 29. decembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ziemassvētku tirdziņos ikviens varēs atrast oriģinālas dāvanas tuviniekiem un draugiem, kā arī Latvijā ražotus jaunumus svētku galdam. Mazākajiem tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Ziemassvētku izrādes, izzinoši eksperimentālas un interaktīvas nodarbības, kā arī darboties radošajās darbnīcās.

Paralēli tirdziņiem 21. un 22. decembrī plkst. 11.00 un 13.00 notiks kopīgi ar zinātnes centriem „Zinoo” un „Zili brīnumi” rīkotie izklaidējošie mācīšanās pasākumi ģimenēm ar bērniem. Būs gan ķīmijas eksperimentu šovs, gan tiks pētīta smadzeņu darbība, gan vingrošana enerģijai un paraugdemonstrējumi ar līdzdarbošanos. Vairāk lasi šeit! Biļetes cena uz vienu nodarbību – 4 lati. Biļetes nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

 

27. decembrī plkst. 13.00 un 15.00 Brūnajā mājā (Kalnciema iela 35) varēs noskatīties izrādi „Kā saule gadījās?”

Izrādes idejas autore ir režisore Inga Tropa. Tās literārā satura pamatā ir Latviešu tautas teikas par Zemes, Saules, Mēness, zvaigžņu, ūdens un cilvēka izcelšanos. Aktieri Lauma Balode un Kaspars Aniņš ar bērnu dalību izrādes atklāj un kopīgi izzina teikās aprakstīto debesu spīdekļu, cilvēku un ūdens brīnumaino izcelšanos. Teiku vizualizācijai tiks izmantoti dažādi virtuves rīki un „eko” pārtikas produkti (milti, iesals, cukurs utt.), ar kuru palīdzību bērni kopīgi ar aktieriem izrādes laikā pagatavos piparkūku mīklu, veidos dažādas cepumu formas un noslēgumā tos kopīgi izceps un izgaršos. Izrāde tapusi 2012. gada Ziemassvētkos Kalnciema kvartālā un līdz šim brīdim jau iepriecinājusi daudz mazo skatītāju Latvijā.

Biļetes cena – 3,50 lati, sākot no 3 gadu vecuma. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

 

Savukārt 28. decembrī plkst. 11.00 un 14.00, kā arī 2014. gada 4. janvārī plkst. 11.00 un 14.00 Kalnciema kvartāla Brūnajā mājā mazajiem skatītājiem tiks piedāvāta izrāde „Ziemas māja”.

Tā stāsta par senseniem laikiem pirms gadiem trīsdesmit pieciem, kad tāltālā zemē aiz augstiem kalniem un tumšiem mežiem Ogrē dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vectēvs Antons. Mazais Mārtiņš kopā ar vectēvu iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, mīlēt un vērot dabu, saprast tās likumus – mīlestības, dzimšanas, nāves, vasaras un ziemas mūžīgo ciklu. Izrāde balstās uz režisora Mārtiņa Eihes atmiņām par savu vectēvu un bērnību.

Līdzīgi kā pirms dažiem gadiem radošās apvienības „Nomadi” veidotā, kritiķu, skatītāju un ārvalstu festivālu augsti novērtētā izrāde „Vasaras sala”, arī „Ziemas māja” ir veidota objektu teātra estētikā un uzrunās gan mazos, gan lielos skatītājus. Abas izrādes saista ne tikai forma, bet arī tās varoņi.

Izrādes radošā komanda – dramaturģija un režija Krista Burāne, izpildījums un režija Mārtiņš Eihe, idejas un izpildījums Ģirts Rāviņš.

Biļetes cena – 3,50 lati, sākot no 3 gadu vecuma. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

Kalnciema kvartāls atrodas Rīgā, Kalnciema un Melnsila ielas krustojumā.

0 komentāri

Komentāru nav