Šišons pagarinājis līgumu Vācijā

Šišons pagarinājis līgumu Vācijā
Publicitātes foto
04-04-2013 A+ A-
Diriģents Karels Marks Šišons pagarinājis galvenā diriģenta līgumu ar Vācu Radio Filharmonijas orķestri (Deutsche Radio Philharmonie - DRP) līdz 2017. gadam.

Šišons par Vācu Radio filharmonijas orķestra galveno diriģentu kļuva 2011. gada septembrī, sākotnēji noslēdzot līgumu uz trim gadiem. Diriģenta un orķestra veiksmīgas sadarbības rezultāts atspoguļojas orķestra balsojumā, kurā 107 mūziķi norādīja, ka vēlas turpināt sadarbību līdz 2016./2017. gada sezonai, apsteidzot oficiālo līguma pagarināšanas grafiku.

SR direktors profesors Tomass Kleists un Karels Marks Šišons līgumu parakstīja 13. martā Halbergas pilī, „Südwestrundfunkgalvenajā birojā. Šī ziņa strauji izplatījās Vācijas un starptautiskajā presē, arī ASV vadošajā klasiskās mūzikas portālā „Musical America”. „Saarbrucker Zeitung” (ar vairāk nekā miljons lasītājiem) 14. martā rakstīja„Pāvests ievēlēts & Karels Marks Šisons paliek Zārbrikenē”.

„Būdams kopā ar Karelu Marku Šišonu, orķestris ir paplašinājis slavas zenītus,atzinīgi novērtējis profesors Tomass Kleists, piebilstot: „Īpaši esmu priecīgs par Dienvidkorejas tūri, kas norisinājās 2012. gada rudenī. saņēma vairākas atzinīgas kritikas un tika plaši atspoguļota presē. Orķestris arīdzan piedalījies daudzās viesizrādēs koncertzālēs The Grand Théâtre Zeneva, „The Centre for Fine Arts in Brisele”, „Baden-Baden Festival Hall” un „Laeiszhalle Hamburgā. Orķestra sniegumu novērtēja „Saarländischer Rundfunk(Saarland Broadcasting) radio stacijas, īpaši „SR 2 KulturRadio”, „Südwestrundfunk(Southwest Broadcasting) un SR/SWR televīzija. Šī TV stacija pārraida četru programmu sērijas „Music for young ears”, kas paredzēta jaunākiem klausītājiem. Karelam ļoti īsā laikā ir izdevies noteikt jaunu māksliniecisko virzību un papildināt orķestri ar jauniem, iedvesmojošiem impulsiem. Esmu ļoti gandarīts, ka šīs veiksmīgās partnerattiecības turpināsies līdz 2017. gadam.”

Karels Marks Šišons uzsāk sezonu ar ambicioziem mērķiem un izaicinošiem projektiem: „Man ir patiess prieks turpināt savu darbu ar brīnišķīgiem mūziķiem. Esmu ļoti gandarīts par jau padarīto un skatos ļoti pozitīvi nākotnē, kuras plānos iecerēts ierakstīt CD un DVD kopā ar „Deutsche Grammophon”, kā arī plānojam ambiciozu projektu kopā ar ierakstu kompāniju „Hannsler Classics”: ierakstīsim visus Dvoržaka skaņdarbus nākamo piecu gadu laikā, kas būs kā pierādījums orķestra ambīcijām un profesionalitātei. Protams, šis viss nebūtu iespējams bez profesora Kleista un SR atbalsta. Tajā pašā laikā nevaru slēpt skumjas un nožēlu, ka neviens no šiem projektiem netiks realizēts Rīgā ar LNSO.”

0 komentāri

Komentāru nav