Melodrāmas „Lukrēcija Bordžija” pirmizrāde Liepājā

Melodrāmas „Lukrēcija Bordžija” pirmizrāde Liepājā
Ziedonis Safronovs . Skats no Liepājas teātra jauniestudējuma "Lukrēcija Bordžija"
17-04-2013 A+ A-
Piektdien, 19. aprīlī, Liepājas teātrī pirmo reizi priekškars vērsies Viktora Igo melodrāmai „Lukrēcija Bordžija”, kam laikmetīgus vaibstus piešķīris režisors Dž. Dž. Džilindžers, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Liepājas teātra pārstāve Zanda Borga.

Franču romantisma autora Viktora Igo melodrāma „Lukrēcija Bordžijair šaušalīgi fascinējošs stāsts par vēstures visintriģējošāko un valdzinošāko sievieti. Tāpēc, ka par šo femme fatale ir zināms tik maz, viņas vārdu apvij tumšu noslēpumu aura, baumas par neskaitāmām indēšanām un slepkavībām. Bet, kas notiek tad, kad aukstasinīgās indētājas sirdī uzplaukst romantiskas jūtas? Vai tās spēs atmaidzināt sievietes sirdi un tādējādi mainīt vēstures gaitu?

Gan viņas dzīves laikā, gan pēc nāves tiek lauzti šķēpi par Lukrēcijas personībukas viņa īsti ir? Ģimenes sliktās slavas un intrigu upuris vai nežēlīga slepkava?

„Manī karo labais eņģelis un ļaunais dēmons, bet, man šķiet, ka eņģelis drīz uzvarēs. Es neesmu nākusi pasaulē, lai darītu ļaunu, tagad to jūtu vairāk nekā jebkad agrāk. Mana ģimene ir mani padarījusi par to, kas es esmu,” izrādes gaitā teiks pati Lukrēcija, kuru iestudējumā atveidos aktrise Signe Ruicēna.   

Foto: Ziedonis Safronovs

Iestudējumā piedalās arī aktieri Kaspars Gods, Mārtiņš Kalita, Egons Dombrovskis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Viktors Ellers, Kaspars Kārkliņš, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Anete Berķe, Ilze Būde, Laura Jeruma un Ilze Jura.

Iestudējuma radošā komanda: scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrādi iespējams noskatīties arī 20. aprīlī, arī 14. un 29. maijā.
 

0 komentāri

Komentāru nav