Izziņo Alvja Hermaņa iestudējuma „Tēvi” papildizrādi

Izziņo Alvja Hermaņa iestudējuma „Tēvi” papildizrādi
Lielās skatītāju intereses dēļ 30. janvārī plkst. 19.00 notiks režisora Alvja Hermaņa Vīnes „Burgtheater” iestudējuma „Tēvi” papildizrāde, kultūras portālu „Rīga 2014” informē viesizrāžu rīkotāji no Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI).

Šo, tāpat kā abas pārējās „Tēvi” viesizrādes 31. janvārī un 1. februārī, varēs noskatīties Rīgas kinostudijā.

Alvis Hermanis iestudējumu veidojis sadarbībā ar aktieriem Gundaru Āboliņu, Juri Baratinski un Oliveru Stokovski.

Izrādē satiekas latvietis, krievs un vācietis. Ne kā anekdotē, bet gan jūtīgā stāstā par tēviem un dēliem, kurā trīs aktieri izspēlē savas atmiņas. „Man pašam ir dēli, mans tēvs vēl ir dzīvs, un esmu pārliecināts, ka attiecības starp dēlu un tēvu ir viena no noslēpumainākajām lietām pasaulē,” tā par izrādi saka režisors Hermanis.

Gundars Āboliņš, Juris Baratinskis un Olivers Stokovskis stāsta par sevi un saviem tēviem, atklājot salīdzināmo un nesalīdzināmo. Viņi atceras kā dēli, bet izstāsta kā aktieri, zīmējot saikni starp teātri un instinktu, mākslu un dzīvi, simulāciju un pretrunu. Šajā teātra un dzīves kolāžā trīs izcili personāži atklāj, kā kļuvuši par to, kas viņi ir. Viņu stāsti ir aizkustinoši, jautri, baisi un skumji, bet vienmēr – dziļas mīlestības pilni.

Vācu teātra kritiķe Renāte Kleta „Tēvus” uzskata par vienu no labākajiem Hermaņa iestudējumiem ārpus Latvijas. 

Teātra zinātniece Kalina Stefanova izrādes apskatā raksta: „Gadu simtiem teātris ir cenzēts, jo tam piemīt potenciāls izraisīt dumpi. Tādas izrādes kā „Tēvi” to nedara. „Tēvi” dara kaut ko citu – šī izrāde maina cilvēku iekšēji. Vai tas nav vienīgais veids, kā patiešām mainīt pasauli? Laikā, kad arvien vairāk mākslinieku vēlas mainīt teātri, un tik maz paliek to, kuri grib mainīt pasauli, Hermanis dara gan vienu, gan otru.”

Atgādinām, ka Alvja Hermaņa izrāžu nedēļa, kas ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, norisināsies no 2014. gada 25. janvāra līdz 1. februārim un piedāvās Minhenes Kamerteātra iestudējumu „Vēlie kaimiņi” un Vīnes Burgtheater izrādi „Tēvi” Rīgas kinostudijā, Ginta Grūbes dokumentālo filmu „Vairāk nekā dzīve” kinoteātrī „Splendid Palace” un Hermaņa starptautiskajai karjerai veltītu teorētisku pasākumu Jaunajā Rīgas teātrī.

Programmu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts ar LR Kultūras ministrijas un nodibinājuma „Rīga 2014” atbalstu. Biļetes uz papildizrādi nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

 

0 komentāri

Komentāru nav