Neparastā popmūzika. Latvijā koncertēs Baby Dee no ASV

Neparastā popmūzika. Latvijā koncertēs Baby Dee no ASV
Winter Wandenbrink . Mūziķe Baby Dee
17-04-2013 A+ A-
Šā gada jūnijā Latvijā ar trim koncertiem viesosies mūziķe un māksliniece Baby Dee no Klīvlendas, Amerikas Savienotajās Valstīs, kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncerta rīkotāji „SKYR”.

Baby Dee Latvijā koncertēs 20. jūnijā Rīgā „Zirgu pastā”, 21. jūnijā Cēsīs terasē „Zaļa zāle” un 22. jūnijā Graudu ielas koncertzālē Liepājā.

Iepriekšējā reizi Baby Dee Latvijā uzstājās pirms vairāk nekā četriem gadiem – 2008. gada novembrī. Toreiz, 2008. gada sākumā, bija izdots viņas albums „Safe Inside the Day”, ar kuru māksliniece sāka izpelnīties plašāku ievērību
 

Ja pirms tam (Baby Dee īstais vārds ir Norisa) atpazina ielu un performanču mākslinieci un plašāku muzikālo kolektīvu dalībnieci („Current 93”, „Antony and the Johnsons” u. c.), tad kopš minētā ieraksta māksliniece mūzikas kritiķu un klausītāju vērtējumā nereti tiek uzskatīta par pēdējās dekādes ekstravagantāko atklājumu.

Baby Deeierakstu sesijās piedalījušies mūziķi Bonnie „Prince” Billy jeb Vils Oldems, Marks Almonds, Mets Svīnijs, Deivids Tibets no „Current 93” un citi.

„Jau pieminētais Entonijs Hegartijs no „Antony and the Johnsons” ir viens no Baby Dee tuvākajiem draugiem un cienītājiem. Ja vairāki mūsdienu mūzikas pārstāvji var justies pagodināti un pateicīgi Hegartijam par piedalīšanos atsevišķu dziesmu ierakstos (starp tiem arī „CocoRosie”, Bjorkaun „Hercules and the Love Affair”), pats Hegartijs, ļoti iespējams, pirmo „Antony and the Johnsons” albumu nebūtu radījis bez Baby Dee tiešas līdzdalības dziesmu sacerēšanā,” Baby Dee nozīmi akcentē koncerta rīkotāji.

Pēc 2008. gadā
debijas dienasgaismu ieraudzījuši gan studijas ieraksti „A Book of Songs for Anne Marie” un „Regifted Light”, gan koncertieraksts „Baby Dee Goes Down to Amsterdam”, gan pagājušajā gadā kopīgi ar „Little Annie” izdotais ieraksts „State of Grace”. |
Plānots, ka šovasar Baby Dee izdos jaunu albumu – „The Big Bumble Bees”, kas ierakstīts uz „Hammond B3” ērģelēm, piedaloties ūdas spēlmanim Eliotam Beitsam.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas internetā Bezrindas.lv”. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu. Tuvojoties koncertiem, biļešu cena paaugstināsies.

0 komentāri

Komentāru nav