„Kraftwerk” būs viens no galvenajiem „Positivus” māksliniekiem

„Kraftwerk” būs viens no galvenajiem „Positivus” māksliniekiem
Publicitātes attēls
18-12-2013 A+ A-
2014. gada „Positivus” festivālā viens no galvenajiem māksliniekiem būs 20. gadsimta elektroniskās mūzikas pionieri – vācu grupa „Kraftwerk”, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja festivāla rīkotāji „Positivus Music”.

„Kratwerk” uzstāsies uz „Positivus” galvenās „Lattelecom” skatuves ar iespaidīgu 3D šovu. Leģendārā Diseldorfas četrotne būs festivāla otrās dienas – 19. jūlija – galvenie mākslinieki.

„Kraftwerk” ar savu daiļradi ir ietekmējuši daudzus izcilus mūsdienu mūziķus – grupa jau septiņdesmitajos gados izraisīja revolūciju populārajā mūzikā un ir atzīta par elektroniskās mūzikas slavas gājiena aizsācējiem. „Kraftwerk” priekšnesumos muzikālās kompozīcijas ir gājušas roku rokā ar mākslinieciski dizainētām projekcijām, pēdējā laikā arī 3D attēliem. Taču grupas dalībnieku aizskatuves personības vienmēr ir bijušas grūti saskatāmas. Par daļēju iemeslu grupa min vēlmi priekšplānā izvirzīt „Kraftwerk” daiļradi. Arī retajās intervijās, kuras „Kraftwerk” dalībnieki sniedz, nekad netiek atklāts pārāk daudz.

„Kraftwerk” pirmsākumi meklējami 60. gados, kad divi Diseldorfas Konservatorijas studenti Ralfs Hiters (Ralf Hütter) un Florians Šneiders (Florian Schneider) izveidoja grupu, paši būvējot dažādas ritma mašīnas un eksperimentējot mājas ierakstu studijā „Kling Klang”, līdz 1969. gadā izdeva debijas albumu „Kraftwerk”. Pasaules slavu grupa guva 1974. gadā ar albumu „Autobahn”, kurā līdzās elektronikas vibrācijām skan arī vijole, flauta un pat ģitāra.

Jau ziņots, ka „Positivus” festivāls arī 2014. gadā notiks trīs dienas – no 18. līdz 20. jūlijam. Šobrīd biļešu cena trīs dienu biļetei bez telts vietas ir 33 lati (46,95 eiro) un trīs dienu biļetei ar telts vietu 37 lati (52,65 eiro). No svētdienas, 22. decembra, festivāla biļešu cena paaugstināsies. Biļetes nopērkamas „www.positivusfestival.com”, „Biļešu servisa” kasēs un „Nordea” bankomātos.

„Positivus” festivāls ir lielākais un nozīmīgākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kas 2014. gadā norisināsies jau astoto reizi. Nozīmīgākās Eiropā notiekošo festivālu balvas „The European Festival Awards” žūrija šogad ir iekļāvusi „Positivus” festivālu kategorijas „Labākā programma starp Eiropas festivāliem” finālā. Savukārt festivālu apmeklētāju atklātā balsojuma dēļ festivāls cīnās par galveno balvu vēl vienā kategorijā – „Labākais vidēji lielais Eiropas festivāls”. Vairāk par festivālu www.positivusfestival.com.

0 komentāri

Komentāru nav