Ķīpsalā dokumentēs Otrā pasaules kara liecības

Ķīpsalā dokumentēs Otrā pasaules kara liecības
LETA
Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 8, ceturtdien, 19. decembrī, plkst. 17.00 Žaņa Lipkes memoriāls sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” aicina visus uz vēstures liecību dokumentēšanas semināru, kas būs daļa no projekta jauniešiem „Otrā pasaules kara un holokausta liecinieki”.

Apzinoties, ka to, kas vēl var pastāstīt par cilvēku glābējiem un izglābtajiem Otrā pasaules kara laikā, ir atlicis pavisam nedaudz, projekta autori vēlas ne tikai sniegt savu ieguldījumu vēstures liecību apzināšanā, bet arī apkopot to profesionāļu pieredzi, kas jau darbojušies šajā jomā, un rosināt uz viedokļu apmaiņu.

Par pieredzi vēstures liecību dokumentēšanā un darbā ar jauniešiem saistībā ar to seminārā pastāstīs Latvijas Kara muzeja speciālists, vairāku izstāžu, grāmatu, jauniešiem paredzētu mācību filmu, televīzijas un radio raidījumu līdzautors Mārtiņš Mitenbergs, kurš aktīvi iesaistījies arī Žaņa Lipkes memoriāla projektā un piekritis palīdzēt interviju pieteikumu konkursā uzvarējušajiem desmit autoriem izveidot saturiski vērtīgas intervijas.

Pieredzē dalīsies muzeja „Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis, Latvijas Universitātes profesore literatūrzinātniece Janīna Kursīte, kinorežisors dokumentālists Ivars Zviedris un Latvijas Universitātes doktorante, vēstures skolotāja Dace Saleniece, kuras disertācijas tēma ir holokausta tēmas izmantošana izglītībā. Ar savu pieredzi iepazīstinās „chaula.tv” speciālisti Arnis Kundziņš un Simona Vikštrēma, kas projekta turpmākajā gaitā turpinās darbu ar interviju pieteikumu konkursa uzvarētājiem.

Atnākt uz semināru agrāk, jau plkst. 16.30, rīkotāji aicina tos jauniešus, kuri vēlas izmantot pēdējo iespēju iesniegt savu interviju pieteikumu Otrā pasaules kara liecinieku konkursam – to varēs izdarīt, īsi pastāstot par savu ieceri kameras priekšā. Desmit labāko interviju pieteikumu autori katrs saņems stipendiju idejas attīstīšanai 70 latu apmērā un unikālu iespēju izveidot videointerviju ar pieredzējušu vēsturnieku un kino profesionāļu palīdzību, izmantojot vismūsdienīgāko profesionālo aparatūru jauniešu televīzijā „chaula.tv”. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 21. decembrim uz pieteikumos minētajām e-pasta adresēm, Žaņa Lipkes memoriāla „Facebook” kontā un chaula.tv mājaslapā.

Jau ziņots, ka Žaņa Lipkes memoriāls sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” izsludinājis konkursu, aicinot vidusskolēnus un jauniešus visā Latvijā izmēģināt spēkus profesionālas videointervijas veidošanā. Iesaistot jauniešus, tiks dokumentēti jau apzināto liecinieku stāsti un meklētas vēl neizstāstītās liecības ģimenē un tuvākajā apkārtnē par Otro pasaules karu.

Vairāk informācijas par konkursu pieejama šeit!

Šis seminārs un interviju veidošana ir daļa no „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Brīvības iela” projekta „Balsis no tumsas jeb Žaņa Lipkes riņķa kvadratūra”. Žanis Lipke (1900–1987) bija ostas strādnieks, ebreju glābējs Otrā pasaules kara laikā. Mājā Balasta dambī viņš kopā ar sievu Johannu nosargāja vairāk nekā 55 ebreju dzīvības.

0 komentāri

Komentāru nav