Kuldīgā atklās lielizmēra vides objektu „Teleport”

Kuldīgā atklās lielizmēra vides objektu „Teleport”
Publicitātes foto . Vides objekta "Teleports" makets
17-04-2013 A+ A-
27. aprīlī plkst. 11.00, klātesot tēlniekam Gļebam Panteļejeva, arhitektam Andrim Veidemanim, kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem, tiks atklāts ilgi gaidītais vides objekts „Teleport", kas veltīts hercogam Jēkabam, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Kuldīgas TIC pārstāvis Artis Gustovskis.

Vides objekts atradīsies Liepājas ielā pie ziedu tirdziņa, tādējādi simbolizējot pāreju no vecās pilsētas daļas uz jauno. Hercoga Jēkaba tēls pozicionēts , lai, iznākot no portāla, tas no vecpilsētas ienāktu jaunajā pilsētas daļā.

Šajā unikālajā, vairāk nekā divus metrus augstajā vides objektā varēs aplūkot, hercogs Jēkabs ar laika mašīnu no pagātnes ierodas 21. gadsimtā.

Objektam ir divas puses, kas simboliski apzīmē atšķirīgus laika periodus. Priekšpuse, kas sastāvēs no slīpēta un lakota alumīnija lējuma, apzīmē 21. gadsimtu, savukārt aizmugurējā un sānu daļa, kas simbolizē 17. gadsimtu, veidota no rūsināta čuguna lējuma. Pamatojoties uz vēsturiskiem hercoga Jēkaba un viņa laikabiedru attēliem, objekta apģērbs un kopējais tēls veidots maksimāli autentisks.

Veidojot šo objektu, abu autoru – tēlnieka Gļeba Panteļējeva un arhitekta Andra Veidemaņa – mērķis bija radīt zinātniski fantastisku vēstures simulāciju. Vides objekts tapis par godu hercoga Jēkaba 400. dzimšanas dienai. Kuldīdznieki cer, ka iespaidīgais vides objekts būs vēl viens ievērības cienīgs apskates objekts Kuldīgā.

Šajā pašā dienā Kuldīgā sāksies jau tradicionālais pavasara palu šovs „Lido zivis Kuldīgā”. Ar tā programmu var iepazīties www.kuldiga.lv.

Vides objekts izveidots Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projektā „Kuldīgas pilsētas ielu tīkla uzlabošana”.

0 komentāri

Komentāru nav