Dailes teātrī jaunu izrādi iestudējis lietuviešu režisors Oskars Koršunovs

Dailes teātrī jaunu izrādi iestudējis lietuviešu režisors Oskars Koršunovs
Janis Deinats, Fotocentrs
19-12-2013 A+ A-
Pazīstamais lietuviešu režisors Oskars Koršunovs Dailes teātrī iestudē izrādi „Izraidītie” – Marjus Ivaškeviča luga latviešu versijā dēvēta par latviešu emigranta hroniku trīs cēlienos. Pirmizrāde paredzēta 10. janvārī, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

„Ik gadu simtiem cilvēku pamet savas mājas, lai meklētu laimi svešās zemēs. Emigrācija ir skārusi gandrīz katru latviešu ģimeni – mūsu radiniekus, draugus. Tas notika pirms padsmit gadiem. Toreiz Ņujorkā vēl stāvēja Dvīņu torņi, bet princese Diāna jau bija gājusi bojā. Toreiz Bens bija ļoti laimīgs un perspektīvs. Lipīgi, smirdīgi, šķībi, greizi un apdulluši no garā ceļa, bariņš emigrantu ierodas Londonā – apsolītajā zemē. Taču šī ir cita pasaule – kastēs zem Vaterlo tilta, bez mājām un draugiem. Un dzīve nav nekāds fiction, kur visu var izdaiļot. Kā lai saprot, kur bija kļūda? Un kurš zina, kā vajadzēja dzīvot? Varbūt vienīgi „Queen” vai Harijs Poters...,” ar šādiem vārdiem tiek pieteikts jauniestudējums, kura lietuviešu versija Lietuvas Nacionālajā drāmas teātrī Viļņā jau ieguvusi „kulta izrādes” statusu.

Lugas „Izraidītie” autors Marjus Ivaškevičs ir lietuviešu dramaturģijas zvaigzne, kura daiļradē īpaši svarīgs ir nacionālās identitātes jautājums.

Savukārt Oskars Koršunovs ir viens no labākajiem lietuviešu teātra režisoriem, kurš pēdējā desmitgadē daudz un regulāri iestudē izrādes Eiropas teātros. 1999. gadā viņš ir nodibinājis pats savu – Oskara Koršunova – teātri. Lietuvas Nacionālajā drāmas teātrī „Izraidītie” tapa 2011. gadā.

 

Jauniestudējumā Dailes teātrī lomas atveidos Dainis Grūbe, Juris Žagars (Bens), Lauris Dzelzītis (Vandals), Elīna Dzelme (Dana), Vita Vārpiņa (Liza, policiste), Gints Andžāns (Edijs, hipijs/Kristus), Ieva Segliņa (Olga, krieviete/Skvotere), Dainis Gaidelis (Azims, pakistānietis), Artūrs Dīcis (Harijs/Kristus no koka), Raivis Vidzis (Supersmagais), Ērika Eglija (Oksana, Supersmagā sieva), Aldis Siliņš (Sauļus, lietuvietis), Artis Robežnieks (latgalietis), Lilita Ozoliņa (Regīna, lietuviete), Pēteris Liepiņš (Zbigņevs/I kaste/I bezpajumtnieks), Pēteris Gaudiņš (Bārdainis/II kaste/II bezpajumtnieks), Valdis Liepiņš (I šoferis), Juris Kalniņš (II šoferis) un Lauris Subatnieks (Puisis no Viktorijas parka). Izrādē piedalīsies grupa „RYGA” – Mārcis Judzis (vokāls, sitaminstrumenti), Rihards Lībietis (ģitāra), Kārlis Alviķis (bass) un Matīss Repsis (klavieres).

Līdz ar režisoru Oskaru Koršunovu radošajā komandā strādā lietuviešu mākslinieki – scenogrāfs Ģintars Makarevičs (Gintaras Makarevičius), kostīmu māksliniece Agne Jagelavičūte (Agnė Jagelavičiūtė), muzikālais vadītājs Sauļus Prūsaitis (Saulius Prūsaitis), horeogrāfe Vesta Grabštaite (Vesta Grabštaitė) un gaismu mākslinieks Euģenijus Sabaļausks (Eugenijus Sabaliauskas).

Lugu no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere.

Izrādē smēķēs un tiks izmantota necenzēta leksika, Dailes teātris to neiesaka skatīties līdz 14 gadiem.

0 komentāri

Komentāru nav