Iepazīstinās ar Dainas Taimiņas trīsdimensiju rokdarbu objektiem

Iepazīstinās ar Dainas Taimiņas trīsdimensiju rokdarbu objektiem
Publicitātes foto
Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā „MPLab” piektdien, 20. decembrī, plkst. 15.00 norisināsies pazīstamās ASV dzīvojošas latviešu matemātiķes un mākslinieces Dainas Taimiņas lekcija „Hiperboliskās plaknes un sociālie tīkli”.

Lekcijā ikvienam būs iespēja iepazīties ar Dainas Taimiņas izstrādātajiem analogajiem trīsdimensiju rokdarbu objektiem – hiperboliskām plaknēm, kā arī to izveides metodi.

Savukārt pēc lekcijas norisināsies diskusija par sadarbību „RIXC” producētajā izstādē, kas nākamā gada rudenī „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas – ietvaros būs apskatāma „kim?” Laikmetīgās mākslas centrā, Spīķeros. Ar izstādes ideju iepazīstinās un diskusiju vadīs Raitis Šmits.

Daina Taimiņa ir ASV dzīvojoša latviešu  matemātiķe, matemātikas vēsturniece un māksliniece, kas strādā Kornela Universitātē un ir slavena ar tamborētajiem hiperboliskās plaknes modeļiem.

Lekciju rīko Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) un Jauno mediju kultūras centrs „RIXC”.

Dainas Taimiņas lekcija ir ievadpasākums projektam „Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli”, kas ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, un to atbalsta nodibinājums „Rīga 2014” un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija „MPLab” atrodas Liepājā, Kūrmājas prospektā 13.

0 komentāri

Komentāru nav