Kam jāgatavojas, gaidot 2014. gada festivālu „Eiropas Ziemassvētki”

Kam jāgatavojas, gaidot 2014. gada festivālu „Eiropas Ziemassvētki”
F64
Ir Ziemassvētku laiks, kad varam veltīt laiku ģimenei, gan neaizmirstot, ka šis ir arī lielisku koncertu laiks. Vēl šogad varat pagūt apmeklēt festivāla „Eiropas Ziemassvētki” koncertus, taču jau tagad piedāvājam ielūkoties, ko šis „Latvijas Koncertu” rīkotais festivāls piedāvā nākamā gada decembrī.

Koncerts „Eiropas vainags”

2014. gada 10. un 17. decembrī festivāla „Eiropas Ziemassvētki” koncertos „Eiropas vainags” tiks atskaņotas Eiropas Savienības valstu Ziemassvētku dziesmu apdares, ko sagatavos Latvijas komponisti. Dziesmu pirmatskaņojumi izskanēs kamerorķestra „Sinfonietta Rīga”, Rīgas Doma zēnu kora un dažādu solistu izpildījumā. Koncerta vieta vēl tiks precizēta.

Tematiskā līnija „Rīgas karnevāls”.

 

Fēlikss Mendelsons-Bartoldi „Elija”

2014. gada 13. decembrī Lielajā ģildē festivāla „Eiropas Ziemassvētki” laikā klausītājiem tiks piedāvāta Mendelsona oratorija „Elija”. Tā pirmatskaņojumu piedzīvoja 1846. gada 18. augustā Birmingemā, taču tā arī palika neīstenota Mendelsona iecere oratorijas „Pauls” un „Elija” apvienot triloģijā, jo oratorija „Kristus” netika pabeigta. Autors uzskatīja, ka Vecās Derības personāžiem jārunā dzīvā valodā un jādarbojas dabiski, bet komponista uzdevums ir veidot skaņu gleznas.

Oratorijas atskaņojumā piedalīsies basbaritons Egils Siliņš un citi solisti, kuru vārdi tiks izziņoti vēlāk, kā arī VAK „Latvija” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Tematiskā līnija „Rīgas karnevāls”.

0 komentāri

Komentāru nav