Jāņa Lūsēna koncertprogrammas Ziemassvētkos

Jāņa Lūsēna koncertprogrammas Ziemassvētkos
Publicitātes foto . Dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels un komponists Jānis Lūsēns
20-12-2013 A+ A-
25. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā izskanēs komponista Jāņa Lūsēna koncertprogramma „Mazu brīdi pirms...”, bet 26. decembrī plkst. 17.00 turpat – koncertprogramma „Ar zvaigžņu kluso gaismu”.

Pirmajos Ziemassvētkos – 25. decembrī – dziedātāji Kristīne Zadovska un Ingus Pētersons Rīgas Sv. Jāņa baznīcā izpildīs komponista Jāņa Lūsēna īpaši šim solistu duetam komponētu dziesmu programmu, kas jau septīto gadu tradicionāli Ziemassvētku laikā  izskanēs Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Koncerta programmā ir komponista Jāņa Lūsēna radītas melodijas, kuru pamatā ir latviešu dzejnieku Kārļa Skalbes un Viļa Plūdoņa mīlas lirika, kā arī Paulīnas Bārdas un Leonīda Breikša dzejas darbi. Koncertā piedalīsies arī dziesmu autors Jānis Lūsēns (taustiņinstrumenti, zvaniņi un perkusijas), Jānis Lūsēns jun. (basģitāra) un Marita Bērziņa – akordeons.

Savukārt 26. decembra vakara stundā Sv. Jāņa baznīcā  klausītāji aicināti apmeklēt koncertu „Ar zvaigžņu kluso gaismu”, kurā Jāņa Lūsēna kompozīcijas izpildīs Zigfrīds Muktupāvels, pie taustiņinstrumentiem un perkusijām – komponists Jānis Lūsēns, bass – Jānis Lūsēns juniors. Izvēlētās pēcpusdienas stundas koncerta norisei ir komponista asociācija ar jaunības laikā pavadītajiem novakariem dzimtās Liepājas baznīcās, spēlējot ērģeles.

Programmā iekļautā mūzika iezīmē ilgu laiku komponista daiļradē – no 1980. gada līdz mūsdienām. Tajā būs dzirdami vairāki Indriķa dziedājumi no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas „Indriķa hronika”, kā arī tālajos 80. gados tapušas dziesmas ar Māra Melgalva vārdiem un pēdējos gados komponētās dziesmas ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem. Koncerta noslēgumā izskanēs dziesmas ar šā gada jubilāra – Ojāra Vācieša – mīlas lirikas dzeju, kuras smalkums un jūtīgums varētu būt tuvs sūfistu izpratnei par Dievu kā labāko draugu.

0 komentāri

Komentāru nav