Nastavševs Valmieras teātrī iestudē Šekspīra „Makbetu”

Nastavševs Valmieras teātrī iestudē Šekspīra „Makbetu”
Publicitātes foto
17-04-2013 A+ A-
27. aprīlī Valmieras teātra Lielajā zālē – pirmizrāde vienai no noslēpumainākajām Viljama Šekspīra lugām „Makbets”. To iestudē režisors Vladislavs Nastavševs, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Valmieras teātra pārstāve Zane Peļņika.

Šekspīra „Makbets” ir skotu karavadoņa traģēdijanoticējis raganu pareģojumiem, viņš izvēlas mērķi kļūt par karali, un ceļā uz troni nežēlo ne savus padotos un cīņu biedrus, ne viņu pēctečus. Savukārt Lēdija Makbete kļūst ne vien par šā nodoma atbalstītāju, bet aktīvu iedvesmotāju. Luga ietekmējusi daudzu pasaulslavenu mākslas darbu rašanos un pēc tās motīviem aizvien tiek uzņemtas filmas.

Režisors Vladislavs Nastavševs ieraudzījis lugu mozaīku, kurā katra atsevišķā aina iezīmē jaunu šķautni Lēdijas (Inga Siliņa) un Makbeta (šo lomu spēlē visi pārējie aktieri) alkām pēc varas un mīlestības. „Viss, kas notiek uz skatuves, notiek tāpēc, ka Lēdijai un Makbetam nevar būt bērnu,” saka režisors.

„Tāpēc asiņainais nodoms kļūst par viņu lolojumu. Tomēr izrādē ir divi stāsti. Pirmais, protams, ir par Lēdiju un Makbetu, bet otrs slānis – par mākslu un māksliniekiem, par autoritāru režisoru, kas noved aktierus līdz sabrukumam. Tāpēc arī pats piedalīšos spēlē. Varētu teikt, ka izrāde ir par turpinājuma neiespējamību."

Telpu veidojis scenogrāfs Rudolfs Bekičs, kostīmus Monika Pormale. Izrādē spēlē aktieri Inga Siliņa, Inese Pudža, Anta Aizupe, Kārlis Neimanis un Rihards Jakovels, arī pats režisors.   

Vladislavs Nastavševs studējis aktiermākslu un režiju Krievijā, Sanktpēterburgā, režijas studijas turpinājis Londonā, kur iestudējis savu diplomdarbu, kas pēc tam pārcelts uz Austrāliju. Debija Latvijā notikusi neatkarīgajā teātrī Dirty Deal Teatroar izrādi „Mitjas mīlestība”. Par izrādēm „Jūlijas jaunkundze” Valmieras teātrī un „Dzin” Dirty Deal Teatro nominēts Latvijas teātru gada balvai (2011/2012) labākais režisors. Par „Jūlijas jaunkundziValmieras teātrī un „Veceni” Nacionālajā teātrī saņēmis laikraksta „Diena” gada balvu kultūrā (2013).

Izrādi varēs noskatīties arī 28. aprīlī plkst. 13.00, arī  7., 8. un 21. maijā plkst. 18.30.

Biļetes var rezervēt un iegādāties Valmieras teātra kasē (tālrunis: 64207335), arī visās „Biļešu paradīzeskasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv, www.vdt.lv.

0 komentāri

Komentāru nav