VAK „Latvija” sāk sadarbību ar Jeruzalemes Simfonisko orķestri

VAK „Latvija” sāk sadarbību ar Jeruzalemes Simfonisko orķestri
Ansis Starks . VAK „Latvija”
28-12-2013 A+ A-
Valsts akadēmiskais koris „Latvija” ir devies uz Izraēlu, lai ar koncertturneju noslēgtu šo gadu un uzsāktu jaunu sadarbību ar Jeruzalemes Simfonisko orķestri, pavēstīja kora producente Ieva Vītiņa.

Piecu koncertu ciklā Telavivas Operā un Jeruzalemes Henrija Krauna zālē tiks atskaņoti trīs nozīmīgi klasikas opusi – G. F. Hendeļa oratorija „Solomons”, L. van Bēthovena „Missa Solemnis”  un J. Haidna oratorija „Pasaules radīšana”.

 

Piedalīties šajos koncertos kori „Latvija” ir aicinājis Jeruzalemes Simfoniskais orķestris. Pēc pirmajiem mēģinājumiem orķestra ģenerāldirektors Jairs Sterns (Yair Stern) izteicis komplimentus par kora skanējumu un cer, ka jau pēc koncerttūres beigām varētu panākt vienošanos, lai kori atkal varētu uzaicināt uz līdzīgu koncertturneju 2015./2016. gada koncertsezonā.

Turneja sāksies šodien ar G. F. Hendeļa krāšņās oratorijas „Solomons” atskaņojumu Jeruzalemē Henrija Krauna zālē.

Papildu informācija par koncertu norises vietām un laikiem pieejama VAK „Latvija” mājaslapā un Jeruzalemes Simfoniskā orķestra mājaslapā.

1 komentāri

Yoram

02.01.2014 21:13

Es biju koncertā sestdienas vakarā Tas bija neaizmirstams vakars Koris dziedāja lieliski Audience izsacīja savu atzinību ar vētrainiem aplausiem