LNO aicina uz gadumijas koncertu „Operetes karuselis”

LNO aicina uz gadumijas koncertu „Operetes karuselis”
Publicitātes foto
28-12-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālā opera gadumijas priekšvakaru un Jaunā gada sākumu 28., 29. decembrī, kā arī 3. un 5. janvārī piedāvā pavadīt dzirkstošu mūzikas svētku gaisotnē koncertprogrammā „Operetes karuselis”, informē LNO pārstāve Aiga Sprindža.

Programmā – operetes klasiķu Žaka Ofenbaha, Franca Lehāra, Karla Millekera, Johana Štrausa u. c. komponistu skaistākās melodijas, kuras atskaņos un vitālākajos tēlos iejutīsies LNO solisti Ilona Bagele, Evija Martinsone, Liene Kinča, Inga Šļubovska, Andris Ludvigs, Dainis Skutelis, Raimonds Bramanis, Rihards Mačanovskis, LNO koris un orķestris.

Koncerta īpašie viesi būs izcilais latviešu soprāns Inese Galante un amerikāņu tenors Džeisons Bridžess (ASV). Lai arī solista karjeru sācis ASV, daudzus gadus viņš ir pavadījis Eiropā, tostarp arī vienā no operetes dzimtajām pilsētām – Parīzē.

Koncertā skanēs mūzika no Johana Štrausa juniora operetēm „Sikspārnis”, „Nakts Venēcijā” un „Čigānu barons”, Karla Millekera operetes „Gasparone”, Žaka Ofenbaha operas „Hofmaņa stāsti”, operetēm „Perikola” un „Orfejs pazemē”, Karla Cellera operetes „Putnu pārdevējs”, Imres Kālmāna operetēm „Silva”, „Monmartras vijolīte”, „Grāfiene Marica”, „Čigānu premjers”, Ferenca Lehāra operetes „Paganīni” un „Jautrā atraitne”, Niko Dostāla operetes „Klīvija un Franca fon Supē operetes „Vieglā kavalērija”.

LNO galvenais viesdiriģents Modests Pitrēns stāsta: „Operetes žanrs savu virsotni sasniedza Vīnē, un vēlamies šo dižciltīgo atmosfēru ar nelielu dekadences pieskaņu uz pāris dienām uzburt tepat Rīgā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Tā būs gaiša svētku mūzika lielisku mākslinieku izpildījumā.”

Papildu informācija par koncertu atrodama LNO mājaslapā.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav