Valmieras teātris apbalvo sezonas labākos māksliniekus

Valmieras teātris apbalvo sezonas labākos māksliniekus
Matīss Markovskis . VDT labākie: Elīna Vāne, Imants Strads, Anna Heinrihsone, Inga Siliņa, kostīmu modelētāja Tatjana Smirnova un Mārtiņš Meiers
30-12-2013 A+ A-
28. decembrī Lielajā zālē pēc teātra 90 gadu jubilejai veltītā koncerta „Par saknēm, upēm un debesīm” notika ikgadējā teātra balvu pasniegšanas ceremonija, kurā godināja 2012./2013. gada sezonas labākos māksliniekus. Jau otro gadu pēc kārtas ar Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma „Food Union” atbalstu tika pasniegta balva „Skatītāju balss”, kuras ieguvējus noteica skatītāju balsojums, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja teātra pārstāve Zane Ceriņa.

VDT un Valmieras pašvaldības iekšējā balsojumā kā 2012./2013. gada teātra sezonas labākās aktrises tika apbalvotas Elīna Vāne un Inga Siliņa, savukārt labākā aktiera balvu saņēma Mārtiņš Meiers un Imants Strads. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, tika pasniegtas divas balvas katrā nominācijā „Gada aktrise” un „Gada aktieris”.

Režisoru balva par atdevību un uzticību nonāca kostīmu mākslinieces Annas Heinrihsones rokās, bet balvu par mūža ieguldījumu saņēma aktieris Jānis Tomsons. Par pagājušās sezonas labāko tehnisko darbinieku tika atzīta kostīmu modelētāja Tatjana Smirnova.

VDT skatītāju balsojumā „Skatītāju balss” balvuīpaši šim notikumam veidotu apzeltītu porcelāna piena kanniņu – nominācijā „Gada aktrise” saņēma Elīna Vāne par titullomu izrādē „Raudupiete”, bet kā „Gada aktieri” skatītāju vērtējumā sumināja Mārtiņu Meieru par Artura Skujas lomu izrādē „Klaidoņa lūgšana” un Ričarda lomu izrādē „Virve”. Par pagājušās sezonas „Gada izrādi” skatītāji atzina „Zojkina kvartira”, ko iestudējusi režisore Indra Roga.

Šogad ar uzņēmuma „Food Union” atbalstu jau otro reizi tika pasniegta balva „Skatītāju balss”. Ikviens teātra cienītājs varēja nobalsot par iepriekšējās sezonas gada aktrisi, gada aktieri un gada izrādi, aizpildot anketu teātrī vai teātra mājaslapā. Kopā tika aizpildītas 1746 anketas.

Vakarā gaitā notika arī Valmieras teātra sveikšana 90 gadu jubilejā. Teātri sumināt bija ieradušies pārstāvji no Nacionālā, Dailes un Liepājas teātra. Pasākumā tika prezentēta arī teātra jubilejai veltītā fotogrāmata ar tādu pašu nosaukumu kā jubilejas koncerts – „Par saknēm, upēm un debesīm”. Grāmatā iekļautas fotomākslinieka Jura Kmina fotogrāfijas un dramaturģes, VDT direktores Evitas Sniedzes esejas. Grāmatu kā pateicību par līdzšinējo atbalstu un sadarbību saņēma Valmieras teātra draugi un atbalstītāji.

„Valmieras teātris var būt īpašs, pateicoties saviem skatītājiem, atbalstītājiem un draugiem, kuru klātbūtne un palīdzība ļauj piepildīt vispārdrošākos mākslas sapņus un nemitīgi augt,” rezumējot kārtējo teātra gadu, pateicību kolektīva vārdā pauž teātra direktore Evita Sniedze.

0 komentāri

Komentāru nav