„Teatrālās tekstilijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris”

„Teatrālās tekstilijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris”
Publicitātes foto
02-01-2014 A+ A-
No 10. janvāra līdz Dailes teātra sezonas noslēgumam Dailes teātra Mākslas telpā „Brīvības 75” būs apskatāma izstāde „Teatrālās tekstilijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris”, kuras kuratore ir Sarmīte Sīle, pavēstīja Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Izstāde ir tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres „teātris”, kurā viņa ir gan autore, gan režisore, gan aktrise. Šajā unikālajā teātrī ir iestudēta vesela izrāžu sērija par sievieti – skaistu, laimīgu un ne tik laimīgu, radošu būtni, vienkārši dzīvi baudošu... Izstāde ir reveranss dažiem elkiem vīriešiem – spožām, talantīgām personībām.

Šie darbi nav tapuši stellēs, jo daudzie darba gadi pie tām ir izsūkuši mākslinieces fiziskos spēkus, bet talants vienmēr atrod iespēju radīt. Un Edīte Pauls-Vīgnere atrada risinājumu, kā turpināt būt radošai un vēl palīdzēt sev – strādāt kustībā. Darbs ir pie sienas, tu vari apsēsties un ik pa laikam piecelties, atkāpties, ieraudzīt un novērtēt. Stellēs padarītais atklājas tikai pašā nobeigumā. Šīs izstādes darbi izpildīti augstvērtīgā roku darbu tehnikā. Tās ir aplikatīvas, telpiskas kolāžas – dabīgos materiālus papildina sintētiskie, metāls, stikls u. c. Tiek šūts, līmēts, lodēts...

Mākslinieces laikmets ir renesanse, materiāls – zelts. Viņa nemīl mūsu laika stiklotās, nedzīvās virsmas. Bet sajūsmu izraisa senā laikmeta mūri, mazie lodziņi un tā noskaņa – telpa, kas velk iekšā, nevis met ārā.

Bet vissvarīgākais ir apgaismojums, kas spēj radīt noslēpumu, atklāt citādi neieraugāmus brīnumus, radīt apjomu, izcelt formu, apslēpt nevajadzīgo. Lūk, tāpēc „Teatrālās tekstilijas” ir tik krāšņas. Un tāpēc „izrādēs” ir stāsts par radošo profesiju pārstāvjiem, jo viņu dzīvēs ir tik daudz no teātra.

Izstādi papildinās vēl daži darbi no cikla „Sieviete un Mēness”, jautrie Putnubiedēkļi un videomateriāli.

Izstādes „Teatrālās tekstilijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris” iedvesmotājs un galvenais atbalstītājs ir maestro Raimonds Pauls.

0 komentāri

Komentāru nav