Biruta Ozoliņa un DJ Monsta dodas uz festivālu Kiprā

Biruta Ozoliņa un DJ Monsta dodas uz festivālu Kiprā
Publicitātes foto . Biruta Ozoliņa un DJ Monsta
02-01-2014 A+ A-
Dziedātāja Biruta Ozoliņa un DJ Monsta kopā ar radošās apvienības biedriem Miku Čavartu (perkusijas) un Tomu Poišu (kontrabass) devušies uz „Lefkosia Loop Festival” Kiprā, pavēstīja Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

Viņu uzstāšanās notiks piektdien, 3. janvārī, Nikosijas „WhereHouse612”. Festivāla viesi tiks iepazīstināti ar latviešu mūziķu jaunāko programmu „Sauli sēju” īpaši Lefkosijas festivālam pielāgotā veidolā – akcentējot „loop” tehnikas piedāvātās iespējas programmas elektroniskajā sadaļā. Par „Sauli sēju” koncepciju, kuras centrā ir Birutas Ozoliņas dziedātās latgaliešu tautasdziesmas, mūziķi teic: „Tautasdziesma ir putns – skaists un brīvs, ko daudziem gribas ielikt krātiņā. Mēs centāmies nevis apgriezt tai spārnus, bet gan atrast ar to kopīgu, visiem mums saprotamu valodu.”

Biruta Ozoliņa un DJ Monsta nebūs vienīgie, kas elektroniskās mūzikas tehnikas „krustos” ar tradicionālās mūzikas vērtībām – arī velsiete Marija Kristīna („Maria Christina and the 7 Pedals”) liks lietā tradicionālās arfas spēles iemaņas, bet kipriete Vasiliki Anastasiu, gatavojot savu programmu, folkloras tradīcijas iepazinusi Francijā, Turcijā, Katarā, Ķīnā un pat Brazīlijā.

„Lefkosia Loop Festival” viesi šogad būs arī MC Xander (Lielbritānija), NT Wave (Horvātija), „on lacrimae” (Grieķija), plaši pārstāvēti būs arī paši kiprieši. Festivāls notiek trešo reizi, un Latvijas mūziķu dalība tajā iespējama EK programmas „Kultūra” finansētā projekta „Minstrel” dēļ, kurā kā līdzorganizators darbojas Latvijas Mūzikas informācijas centrs. 

0 komentāri

Komentāru nav