Daugavpils teātrī top Antona Čehova „Kaija”

Daugavpils teātrī top Antona Čehova „Kaija”
Publicitātes foto
03-01-2014 A+ A-
Janvāra vidū Daugavpils teātris saviem skatītājiem piedāvās nopietno krievu dramaturģiju – Antona Čehova lugu „Kaija”. Jauniestudējums Oļega Šapošņikova un Georgija Surkova režijā pirmo reizi skatītāju vērtējumam tiks nodots 16. janvārī, taču pirmā tikšanās būs neierastāka, piedāvājot publisko izrādes mēģinājumu ar nosaukumu „Kaija. Under construction”, pavēstīja teātra pārstāve Madara Pavlovska.

Savdabīgās lugas, ko pats autors ir definējis kā komēdiju, iestudējums Daugavpils teātrī top, sadarbojoties režisoriem Oļegam Šapošņikovam un Georgijam Surkovam. Izrādes radošo komandu veido sevi pierādījuši un arī jauni un daudzsološi mākslinieki. Jau par tradīciju Daugavpils teātrī kļuvusi viesmākslinieku piesaistīšana, sadarbojoties ar Ilonu Bageli, Rūdolfu Plēpi, Santu Didžu, Andri Buli, un šis jauniestudējums nebūs izņēmums – izrādē „Kaija” galvenā loma uzticēta lietuviešu aktrisei Jovitai Balčunaitei. Tāpat izrādē piedalīsies populārā televīzijas „seja” Jurijs Kušpelo.

Čehova „Kaija” ir pasaules nozīmīgāko dramaturģijas darbu desmitniekā; tajā pašā laikā tas ir materiāls, kuru saprast un iestudēt ir sarežģīti. Pagaidām aktieri un režisori atrodas radošo meklējumu procesā, taču daudz jau ir izdarīts, tādēļ teātris nolēma spert neordināru soli – uzaicināt skatītājus uz ekskluzīvu vēl nepabeigtu teātra izrādi.  Abi režisori stāsta, ka būs pateicīgi skatītājiem par saņemtajiem komentāriem un iespaidiem, kas nepieciešami, lai turpinātu darbu. Izrādes režisori piebilst, ka iestudējumu „Kaija. Under construction” visiem teātra cienītājiem būs iespēja apmeklēt bez maksas.

Oļegs Šapošņikovs atklāj, ka, lai gan izrāde tiks spēlēta teātra Lielajā zālē, tā tomēr tiek veidota kā kamerizrāde, lai tiktu saglabāta aktieru niansētā un psiholoģiskā spēle. Režisors skatītājus aicina izrādi apmeklēt vairākkārt, jo būs lomas, kuras spēlēs divi aktieri, tāpat arī skatītāju zālē būs neierastāks vietu izvietojums. Tiks izveidotas īpašas ložas, un skats no šīm vietām un skatītāju vietām zālē atšķirsies, dodot iespēju katru reizi saskatīt jaunas detaļas un spēles nianses.

Pēc režisoru ieceres izrādes darbība tiks pārcelta uz Latgali pie kāda ezera netālu no Daugavpils, notikumiem risinoties 1914. gadā. Ne velti mēģinājumi notiek arī pie Stropu ezera Daugavpilī un vēsturiskā Daugavpils cietokšņa apkārtnē.

Režija: O. Šapošņikovs un G. Surkovs, scenogrāfija un kostīmi – I. Bermaka  un A. Stabiņa, gaismu mākslinieks – S. Vasiļjevs.

Lomās: I. Kešiševa vai V. Hramņikova, A. Komarovs vai M. Boka, V. Dupaks, J. Balčunaite, M. Samodahovs, M. Korkliša vai Ž. Lubgāne, J. Ņetjosina vai I. Ivulāne – Mežale, G. Surkovs, J. Kušpelo, V. Jancevičs.

Sākot ar 7. janvāri, biļetes uz izrādi „Kaija. Under construction” varēs saņemt bez maksas Daugavpils teātra kasē (tālr.: 654 26520). Vietu skaits – ierobežots.

Izrādes „Kaija. Under construction”  publiskais izrādes mēģinājums notiks 16. janvārī plkst. 18.30.

Papildu informācija par topošo izrādi var atrast Daugavpils teātra mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav