„I-Dejas Māja” svinēs piekto dzimšanas dienu

„I-Dejas Māja” svinēs piekto dzimšanas dienu
www.i-deja.lv
03-01-2014 A+ A-
Svētdien, 5. janvārī, no plkst. 18.00 līdz 21.00 Rīgā, Rūpniecības ielā 32b, norisināsies dejas un personības kultūras centra „I-Dejas Māja” piecgades svētki, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „I-Dejas Mājas” pārstāvji.

Svinību laikā plkst. 20.40 taps dzīva cilvēku skulptūra – līdz šim nebijusi mandalas radīšana. Svētku apmeklētājiem būs reta iespēja būt mandalas „izejmateriālam” un vienlaikus arī tās autoriem.

Cilvēku dzīvās mandalas veidošana ir „I-Dejas Mājas” piecu gadu pastāvēšanas svinību kulminācija un noslēgums. Pirms tam vakara gaitā norisināsies ar dejām un somatiku saistītas interaktīvas aktivitātes, deju paraugdemonstrējumi un radoši konkursi gan lieliem, gan maziem. Būs capoeira, kontaktimprovizācija, Argentīnas tango, indiešu klasiskā deja, afrikāņu dejas, vēderdejas, Tribal Fusion, arī salsa un citi dejas veidi.

„I-Dejas Mājas” pārstāvji sola, ka tiem, kuri ieradīsies piecatā, gaidāms pārsteigums.

Pēc svinībām notiks pasākumā tapušo fotoattēlu konkurss. Turpmākā mēneša laikā „I-Dejas Mājas” „Facebook” lapā varēs iepazīties ar svinībās radītajām bildēm un balsot par tām. Pieci labāko mirkļu tvērēji saņems dāvanu karti „I-Dejas Mājas” nodarbību apmeklējumam.

Gadā, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, „I-Dejas Māja” nodarbībās sola aktivizēt personības kultūras aspektu. Dejas un personības kultūras centra sauklis vienmēr bijis „dejas, kas rodas no idejas; idejas, kas rodas no dejas”, kas iekļauj dejas un personības aspektu kopumu, vai no cita skatpunkta raugoties – pārstāvot gan prātu (idejas), gan ķermeni (dejas), kas ir somatikas skatpunkta pamatos. Visa gada laikā paralēli dejām „I-Dejas Mājā” būs lielākas un mazākas meistarklases somatikā, ārzemju pasniedzēju viesmeistarklases un pat festivāls septembrī.

„I-Dejas Māja” kā projekts aizsākās 2009. gada 5. janvārī, kopīgās telpās apvienojoties astoņiem profesionāliem dažādu deju pasniedzējiem. Šobrīd tā pulcē vairāk nekā 20 profesionālu pasniedzēju, kuri vada aptuveni 30 dažādas dejas nodarbības pieaugušajiem, praktiskos seminārus un nodarbības personības izaugsmei un dzīves līdzsvaram, kā arī dejas un mūzikas nodarbības bērniem.

„I-Dejas Māja” darbojas arī Radošo kvartālu un teritoriju asociācijas ietvaros, bagātina Rīgas kultūras dzīvi un paplašina neformālās izglītības iespējas iknedēļas nodarbību, kas tiek organizētas viesmākslinieku meistarklašu, ikgadējās Starptautiskās dejas dienas (29. aprīlī) svinību, tematisku deju vakaru, improvizācijas vakaru formā, kā arī piedaloties festivālos visā Latvijā.

„I-Dejas Mājas” dibinātāja un vadītāja ir auguma psihoterapeite Inese Upeniece. Vairāk par dejas un personības kultūras centru lasi www.i-deja.lv!

0 komentāri

Komentāru nav