Koncertprogramma „Pagājības laimes mirkļi” Oskara Stroka piemiņai

Koncertprogramma „Pagājības laimes mirkļi” Oskara Stroka piemiņai
Publicitātes foto . Dziedātāja Anta Eņģele un somu bajānists Marko Ojala aicina uz koncertprogrammu „Pagājības laimes mirkļi”
03-01-2014 A+ A-
7. janvārī plkst. 19.00 kultūras pilī „Ziemeļblāzma” izskanēs dziedātājas Antas Eņģeles un somu bajānista Marko Ojalas koncertprogramma „Pagājības laimes mirkļi”, kas veltīta „tango karaļa” Oskara Stroka piemiņai, pavēstīja „Ziemeļblāzmas” pārstāve Ieva Rozenberga.

Koncerta nosaukums aizgūts no kādas 19. gadsimta romances teksta dzejas rindām. Dziedātāja Anta Eņģele šai koncertprogrammai izvēlējusies repertuāru, kas piemērots bajāna pavadījumam, un mākslinieces tuvākais partneris uz skatuves ir somu bajānists Marko Ojala. Programma ļauj ieklausīties Antas Eņģeles balsī līdz šim vēl dziedātājas repertuārā nedzirdētās melodijās – senos krievu tango un valšos.

Ar koncertu tiek arī godināta spilgtā tango komponista un „tango karaļa” Oskara Stroka 121. dzimšanas diena, kas ir 6. janvārī. Unikālā emociju buķete, ko sniedz viņa skaņdarbi, smeldzīgās melodijas, piešķir koncertam īpašu burvību un parāda tango radītāju kā naivu un kaislību vētrām pakļautu indivīdu.

Programmā skanēs arī dziesmas no leģendāro dziedātāju Pjotra Ļeščenko, Aleksandra Vertinska, Allas Bajanovas un Ludmilas Zikinas repertuāra.

Koncertā Antas Eņģeles izpildījumā izskanēs arī vairākas no jauna atrastas senās krievu romances. Būs „vieglāka rakstura” čigānu dziesmiņas, bet emocionālai atslodzei Marko Ojala demonstrēs bajāna virtuozitāti, atskaņojot krievu tautasdziesmu melodijas. Programmā iekļauti valša un tango skaņdarbi, kas sarakstīti, sākot ar krievu-japāņu kara laiku līdz pat 1958. gadā komponētajai „Чёрное море моё” („Melnā mana jūra”), kas sākotnēji rakstīta kā kino mūzika.

Ikviena no programmai izvēlētajām dziesmām apbur ar melodisko likteņstāstu un temperamentu. Tie visi ir stāsti par aizrautīgu dzīvi – par dzīvi ar skumjām un ar prieku.

Biļetes var iegādāties kultūras pils „Ziemeļblāzma” informācijas centrā par 4,27 eiro; pensionāriem, skolēniem, studentiem – 2,85 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav