„Rīga 2014” programma: kino, kino, kino…

„Rīga 2014” programma: kino, kino, kino…
EPA/LETA . Šoziem – 13. decembrī – Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija norisināsies Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā
Turpinot jau iesākto ieskatu Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskajās programmās, šoreiz piedāvājam iepazīties ar šā gada nozīmīgākajiem kinoprojektiem, tostarp Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremoniju, kas 13. decembrī norisināsies Latvijas Nacionālajā operā.

 

* „Escaping Riga”

Kinoteātrī „Splendid Palace” 1. aprīlī

Filma „Escaping Riga” ir aizraujošs stāsts par divu ģēniju – krievu kinorežisora Sergeja Eizenšteina un britu domātāja sera Jesajas Berlina – īpašo un traģisko draudzību. Filmas režisors ir Dāvis Sīmanis, operatori – Andrejs Rudzāts un Valdis Celmiņš, filmas mākslinieces – Ieva Romānova un Kristīne Plūksna-Zvagule, grima māksliniece – Sarmīte Balode, montāžas režisore – Andra Lejniece, filmas direktore – Aiva Sīmane, producente – Līga Gaisa. Lomās – Mihails Karasikovs, Gints Grūbe, Mārtiņš Počs un citi.

Tematiskā līnija „Okeāna alkas”.

* Izstāde „Kino trofejas”

Kinoteātrī „Splendid Palace” un Rīgas Kino muzejā (22. aprīlis – 31. decembris)

Projekta „Kino trofejas laikā tiks atklāta un līdz gada beigām būs apskatāma izstāde par kino repertuāru laika posmā īsi pēc Otrā pasaules kara. Izstādē būs divas galvenās tematiskās līnijas. Sadaļa, kas visciešāk saslēgsies ar filmu programmu, būs veltīta kino repertuāra politikai pēckara gados. Tiks eksponēti gan filmu fragmenti, gan tā laika kino repertuāra publikācijas, preses materiāli u. c. Savukārt otra izstādes tēma veltīta kinoteātru arhitektūrai šajā pašā laika posmā. 1950. gadu sākumā celtās ēkas izceļas ar monumentālu stilu, dekoriem. Izstādē tās būs apskatāmas arī kā nelieli modeļi, lai būtu iespējams gūt telpisku iespaidu.

Tematiskā līnija „Brīvības iela”.

 

* Filmu programma „Kino trofejas”

„Splendid Palace” un Rīgas Kino muzejā (24.–30. aprīlis)

Projekta „Kino trofejas” ietvaros būs skatāma filmu programma, kas sastāvēs no kinoteātra „Splendid Palace” pagājušā gadsimta četrdesmito un piecdesmito gadu repertuāra. Tā būs sava veida laika mašīna, lai no nākotnes nokļūtu atpakaļ pagātnē, staļinisma pēdējos gados. Lai vēl vairāk iedzīvinātu šo laiku, kino demonstrēšanas vieta tiks attiecīgi noformēta – ar attēliem, sarkano stūrīti un citiem atribūtiem.

Tematiskā līnija „Brīvības iela”.

* Kinofilmas par fotogrāfiju

7. maijā (vieta tiks precizēta)

15. maijā Rīgas Kino muzejā

22. un 29. maijā Rīgas Mākslas telpā

Projekta „Rīgas Fotomēnesis 2014. Urban Viewfinders” ietvaros tiks prezentētas vairākas filmas par fotogrāfiem un fotogrāfijas attīstību un aktualitātēm.

Tematiskā līnija „Ceļu karte”.

 

* Kinovakars „Gidona Rīga”

Kinoteātrī „Splendid Palace” 2. jūlijā

Projekta „Dzimuši Rīgā” laikā kinoteātrī „Splendid Palace” norisināsies kinovakars „Gidona Rīga”, kurā tiks atspoguļota rīdzinieka Gidona Krēmera dzīve un darbs dokumentālajā un mākslas kino. Šajā vakarā demonstrēs gan dokumentālās filmas par Gidonu Krēmeru un „Kremerata Baltica”, gan fragmentus no mākslas filmām ar Gidonu Krēmeru Paganīni u. c. lomās.

Tematiskā līnija „Okeāna alkas”.

 

* „Rīgas kino” labāko filmu seansi un noslēguma pasākums

„Splendid Palace” un Rīgas pilsētvidē (1. augusts – 30. septembris)  

„Rīgas kino” radošās darbnīcas tiek rīkotas Rīgas skolās, sākot no 2013. gada oktobra līdz 2014. gada maijam. Divpadsmit radošajās darbnīcās 240 jauniešu uzņems 48 īsfilmas par Rīgu. Darbnīcu vadītāji būs kino profesionāļi – režisori Ivars Zviedris, Ilona Brūvere, Dainis Kļava, Dzintars Dreibergs u. c. Savukārt 2014. gada augustā un septembrī tiks rīkoti filmu brīvdabas seansi plašai publikai ar divpadsmit labākajiem jauniem un veciem kinodarbiem par Rīgu. 30. septembrī „Splendid Palace” labākie jauno filmu autori saņems balvas. Visas uzņemtās īsfilmas būs iespējams noskatīties „Rīgas kino” mājaslapā.

Tematiskā līnija „Ceļu karte”.

 

* Filmas „Force Majeure. Rīga” pirmizrāde

Kinoteātrī „Splendid Palace” 3. septembrī

Šajā dienā kinoteātrī „Splendid Palace” notiks septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālā kino klasiķu veidotās filmas „Force Majeure. Rīga” pirmizrāde Latvijā. Piedalīsies filmas autori – Ivars Seleckis (Latvija), Rainers Komerss (Vācija), Betina Henekele (Austrija), Audrus Stonis (Lietuva), Jāks Kilmi (Igaunija) (par viņu var izlasīt rakstā „Igauņu režisoram Jākam Kilmi dārzkopība šķiet kā māksla”), Jons Bangs Karlsens (Dānija) un Sergejs Lozņica (Baltkrievija). Pasākumā piedalīsies arī filmas līdzautori, Latvijas antropologi: Ieva Raubiško, Baiba Bela-Krūmiņa, Agnese Cimdiņa un Dace Dzenovska, kā arī aicinātie viesi. Filmas koncepcijas autors ir Dāvis Sīmanis.

Tematiskā līnija „Ceļu karte”.

* Rīga – 2041

„Splendid Palace”, „Forum Cinema”, „KSuns”,  „Cinamon”, „Multikino”, Daugavpils kinoteātrī „Silverscreen”, kinoteātrī „Gaisma” Valmierā (28. novembris – 2015. gada 31. janvāris).

Rīga būs pirmā pilsēta Eiropā, kas piedāvās s3D tehnikā veidotu īsfilmu izlasi par pilsētvidi.

Tematiskā līnija „Okeāna alkas”.

 

* Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija

Latvijas Nacionālajā operā 13. decembrī

2014. gada Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija notiks Rīgā. Šis pasākums ierasti pulcē ap pusotru tūkstoti pasaules līmeņa kino profesionāļu, un tajā tiek apbalvoti Eiropas kino sasniegumu radītāji un ekrāna personības.

0 komentāri

Komentāru nav