RIXC 2014. gadu sāk ar Dainas Taimiņas lekciju un tamborēšanas akciju

RIXC 2014. gadu sāk ar Dainas Taimiņas lekciju un tamborēšanas akciju
Publicitātes foto . Daina Taimiņa
Ar matemātiķes un mākslinieces Dainas Taimiņas publisko lekciju janvārī sāksies jauno mediju „RIXC” organizētā „Rīga 2014” programma.

Lekcija notiks sestdien, 18. janvārī, plkst. 16.00 „RIXC” Mediatēkā, Maskavas ielā 10 (3. stāvā, ieeja no pagalma puses), Spīķeros.

Plkst. 16.30 sāksies sociālā tīkla veidošana, aicinot Rīgas iedzīvotājus piedalīties kopīgā hiperbolisko plakņu tamborēšanas akcijā. Piedalīties var ikviens, izmantojot jau reiz lietotu baltas vai gaišas nokrāsas materiālu, piemēram, ārdīta dzija, balti plastmasas maisiņi. Sadarbībā ar tematisko līniju "Dzintara ādere" tiks izmēģināta tamborēšana arī ar dzintara diega atgriezumiem.

Projektā piedalīsies arī jauno mediju mākslinieki no Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas sadarbībā ar tīklu pētniekiem Valdi Krebu, Rasu un Raiti Šmitiem, veidojot sociālā tīkla vizualizācijas un mākslas darbus. Projekts noslēgsies septembrī, kad notiks Dainas Taimiņas un jauno mediju mākslinieku kopīgi veidoto darbu izstāde „kim?” Laikmetīgās mākslas centrā Spīķeros.

Daina Taimiņa ir latviešu matemātiķe, matemātikas vēsturniece un māksliniece, kas strādā Kornela Universitātē ASV un ir slavena ar saviem tamborētajiem hiperboliskās plaknes modeļiem. „Rīga 2014” programmā līdzās citiem „RIXC” producētajiem pasākumiem, Eiropas kultūras galvaspilsētas gada laikā taps „RIXC” un Dainas Taimiņas kopīgi veidotais projekts „Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli”.

Ieeja uz lekciju par brīvu (vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni: 67228478 vai 26546776). Īpaši gaidām interesentus, kuri vēlas piedalīties tamborēšanas ilgtspējības tīkla veidošanā.

Vairāk lasi RIXC „Facebook” lapā!

Dainas Taimiņas projekts „Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli” ir iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

0 komentāri

Komentāru nav