Par koncertzāles „Baltais flīģelis” vadītāju kļūst Sandra Zandberga

Par koncertzāles „Baltais flīģelis” vadītāju kļūst Sandra Zandberga
LETA . Sandra Zandberga
03-01-2014 A+ A-
Sākot ar 3. janvāri, par Siguldas koncertzāles „Baltais flīģelis” vadītāju kļuvusi Sandra Zandberga, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte.

Koncertzāles vadītājas līdzšinējā profesionālā darbība ir cieši saistīta ar radošām nozarēm, kopš 1992. gada vadot gan valsts, gan nevalstiskā sektora kultūras organizācijas. S. Zandberga uzkrājusi lielu pieredzi dažādu kultūras projektu plānošanā, vadīšanā un to ilgtermiņa rezultātu nodrošināšanā: kopš 2002. gada viņa vada „Mūzikas un mākslas atbalsta fondu”, vienlaikus ir profesionālā žurnāla „Mūzikas Saule” direktore, rīko introvertās mūzikas festivālu „Ad Lucem”, kas ir unikāls mūzikas pasākumu klāstā pasaulē, kā arī īsteno citus kultūras projektus. Savu profesionālo pieredzi bagātinājusi 2011. gadā mākslas rezidencē ASV, kas ļāvis iepazīt kultūras organizāciju darbību Sanfrancisko un Ņujorkā, smelties jaunas zināšanas un iedvesmu turpmākām aktivitātēm.

Pašlaik Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada programmā Sandra vada trīs Latvijas Radio kora iniciētus projektus – „Bahs. Pasija. Rīga”, „Eiropas jauniešu kamerkoris”, „Tenso dienas” Rīgā, kā arī divus mūzikas un mākslas atbalsta fonda projektus – introvertās mūzikas festivāla „Ad Lucem” programmas „Esi Te!” un projektu „Pa dzintara ceļu...”. Divi no minētajiem projektiem tiek veidoti sadarbībā ar Siguldu.

„Pateicoties izglītībai mūzikā, ekonomikā un starptautiskajās attiecībās, varu veiksmīgi apvienot mākslinieciskās un praktiskās sfēras savā darbībā. Mana interese un personīgā iniciatīva, regulāri piedaloties starptautiskos kultūras un mūzikas industrijas forumos, ir paplašinājušas manu redzesloku un skatījumu uz kultūras procesiem, ļāvušas izveidot radošu sadarbību ar partneriem starptautiskā mērogā,” savu varēšanu koncertzāles darbības attīstībā un pozitīvas atpazīstamības vairošanā pamato Sandra Zandberga.

Muzikālo izglītību Sandra Zandberga ieguvusi J. Mediņa Rīgas Mūzikas koledžā kordiriģēšanas specialitātē, augstāko izglītību J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtā. Kopš 2011. gada studē J. Vītola Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā mūzikas antropoloģiju.

Konkursam uz Siguldas koncertzāles vadītāja amatu pieteicās 19 kandidātu.

0 komentāri

Komentāru nav