Latgales vēstniecības „GORS” jaunā gada kultūras kalendārs

Latgales vēstniecības „GORS” jaunā gada kultūras kalendārs
Publicitātes foto . 5. februārī Latgales vēstniecībā „Gors” uzstāsies Kaboverdes etnodžeza dīva Maira Andrade
06-01-2014 A+ A-
Latgales vēstniecība „GORS” atver 2014. gada kultūras kalendāru – pirmie pasākumi jaunajā gadā sagaidāmi jau janvāra vidū, tomēr kultūras notikumiem bagātāks solās būt februāris un marts, pasākumu programma gan vēl tiks papildināta, informē „GORA” pārstāve Aija Eriņa.

12. janvārī plkst. 16.00 Lielajā zālē – vīru kora „Pareizticīgie dziedoņi” (Krievija) koncerts

Maskavas vīru koris „Pareizticīgie dziedoņi” („Pravoslavnije pevčije”) izveidots 1992. gadā, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem. Kora repertuārā ir krievu garīgā kormūzika kopš tās pirmsākumiem līdz pat XX gadsimtam ar īpašu uzsvaru uz pirmsrevolūcijas Maskavas skolas komponistu mūziku. Jau kopš pirmajiem koncertiem koris klausītājus pārsteidz ar savu profesionālo meistarību, cēlo skanējumu un īpašo garīguma gaisotni.

Biļetes: 5 eiro; 7 eiro.

14. janvārī plkst. 19.00 Lielajā zālē – „Domino teātra” izrāde „Sekss, laulības un šķiršanās amerikāņu gaumē”

„Domino teātris” krievu valodā iestudējis intelektuālā humora meistara Vudija Allena provokatīvo komēdiju „Sekss, laulības un šķiršanās amerikāņu gaumē”. „Izrāde nav ieteicama cilvēkiem, kuri, dzirdot vārdu sekss, sarkst. Bet, ja jums nav nekas pret veselīgu un pat cinisku humoru, jūs esat dzīves, stilīgu apģērbu, asprātīgu joku mīļotājs, tad izrāde būs jums pa prātam,” teic izrādes režisors Oļegs Šapošņikovs. Galvenajās lomās Ivars Kalniņš, Svetlana Ivaņņikova un Tatjana Lukašenkova.

Biļetes: 8,54 eiro; 9,96 eiro. Izrāde nav ieteicama jaunākiem par 16 gadiem; izrādē smēķē.

 

30. janvārī plkst. 18.00 Lielajā zālē – „Sinfonietta Rīga” un koklētājas Laimas Jansones koncertprogramma

Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā ir vieni no aktīvākajiem baroka un laikmetīgās mūzikas atskaņotājiem Latvijā, kas gatavi eksperimentēt akadēmiskos un neakadēmiskos mūzikas virzienos. Savukārt Laima Jansone ir viena no talantīgākajām etnogrāfiskās kokles spēlētājām, kuras spēles stilā īpašu vietu ieņem improvizācija. Koncertprogrammā piedalās „Sinfonietta Rīga”, diriģents Normunds Šnē, koklētāja Laima Jansone, dziedātāja Biruta Ozoliņa un dejotājs Krišjānis Sants. Koncertā skanēs Laimas Jansones simfoniska poēma koklei, dziedātājai, dejotājam un kamerorķestrim, Veli Mati Pūmala „Chains of Camenae” un Broņus Kutavičus „Ziemeļu vārti”.

Biļetes: 7 eiro; 10 eiro.

4. februārī plkst. 13.00 Lielajā zālē – muzikāla programma bērniem „LeNeSOna olimpiāde”

Par godu lielajam notikumam – 2014. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, arī jautrais, zinātkārais un muzikālais puisēns LeNeSOns sev un citiem par prieku sarīkos mūsu pašu nelielo, toties ļoti muzikālo olimpiādi. „Ar mūzikas skaņām sacentīsimies skriešanā, uzspēlēsim futbolu, hokeju un regbiju, sadzirdēsim arī pa kādai pingponga bumbiņai un slīdošam kērlinga akmenim – ziemas un vasaras sporta spēles vienā koncertā!” teic LeNeSOns. Kā ierasts, kopā ar LeNeSOnu ciemos pie saviem skatītājiem un atbalstītājiem dosies arī Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris un diriģents Andris Vecumnieks.

Biļetes: 3 eiro; grupām 10 cilvēkU un vairāk 2 eiro, līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.

5. februārī plkst. 19.00 Lielajā zālē – etnodžeza dīvas Mairas Andrades (Kaboverde) koncerts

Pirmo reizi Latvijā viesosies par etnodžeza dīvu dēvētā dziedātāja Maira Andrade no Kaboverdes. Atlantijas okeāna salas Kaboverdes vārdu pasaulē slavenu padarīja par „baskājaino dīvu” dēvētā Sezārija Evora. Visā pasaulē mīlētā un gaidītā dziedātāja pirms diviem gadiem 70 gadu vecumā aizgāja mūžībā. 28 gadus vecā dziedātāja Maira Andrade tiek raksturota kā citāda Kaboverde, kā Sezārijas Evoras atbalss. Ar dziļo un poētisko balsi apveltītā Maira Andrade izstaro gaismu, viņas dziedāšana ir dzirksteļojoša – dejojošu krāsu, samtainu ritmu un pikantu melodiju sajaukums. Izdziedātas Kaboverdes kreolu, angļu un portugāļu valodā, viņas dziesmas ierauj savā siltajā, aizraujošajā un pārsteigumu pilnajā pasaulē.

Biļetes: 10–15 eiro; pie galdiņa ar vīna glāzi 25 eiro.

12. februārī plkst. 19.00 Mazajā zālē – izrāde „Face Book. Post scriptum”

Aktieris Andris Bulis piedāvā savu jaunāko monoizrādi „Face Book. Post scriptum”, kas stāsta par mūsdienu cilvēka dzīvi virtuālajā pasaulē, kas pilna ar smieklīgām realitātēm, kurā Avatari kļūst tuvāki un mīļāki nekā reālie draugi vai tuvinieki. Izrāde, kuras autore ir Nargiza Baghiradze, ir daļa no starptautiska projekta, kas tiek īstenots Igaunijā, Krievijā un Vācijā, kur arī top šīs autores lugas iestudējumi. Latvijas iestudējuma režisore ir Gaļina Poliščuka.

Biļetes: 10 eiro; 14,50 eiro; 17 eiro.

21. februārī plkst. 13.00 Lielajā zālē – muzikāla izrāde visai ģimenei „Ansītis un Grietiņa”

„Jaunā teātra” izrādes „Ansītis un Grietiņa” pamatā ir brāļu Grimmu fabula, kas ievīta dziesmās un dejās. Izrādes mūzikas autore un producente ir Laila Ilze Purmaliete, libreta un dziesmu tekstu autore – Ilze Trumpe, izrādes režisors – Viesturs Roziņš, horeogrāfe – Liene Grava, scenogrāfija – Dace Sloka. Izrādē lomas atveido Katrīna Paula Dīringa un Emīls Guģis, Dailes teātra aktrises Sarmīte Rubule vai Ērika Eglija, Latvijas Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš, Sarmīte Prule, Paula Martinsone un Ēriks Vītiņš.

Biļetes: 3 eiro; 4,50 eiro.

23. februārī plkst. 16.00 – Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2013” pasniegšanas ceremonija

Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu tradicionālās un populārās kultūras attīstību, apkopojot aizvadītā gada labākos veikumus un rosinot kvalitātes un oriģinalitātes pieaugumus latgaliešu kultūrā. „Boņuka” balvas par veikumu latgaliešu kultūrā tiks pasniegtas jau sesto gadu.

Biļešu tirdzniecība tiks izziņota atsevišķi.

1. martā plkst. 19.00 Lielajā zālē – Aijas Andrejevas un Kārļa Lāča koncertuzvedums „Mežā”

„Mežā” ir dziedātājas Aijas Andrejevas jaunākais koncertuzvedums. „Akustisks vēstījums par mīlestību solo balsij, divām ģitārām, klavierēm, trompetei un sitaminstrumentiem,” teic programmas komponists Kārlis Lācis, kurš kopā ar pavadošo mūziķu grupu Kasparu Zemīti, Kasparu Grigali, Konstantīnu Jemeļjanovu, Ēriku Upenieku un Andri Grunti koncertā atskaņos albumā iekļautās kompozīcijas. Dziesmu tekstu autore ir dzejniece Māra Zālīte. Koncertuzveduma režisors – Juris Jonelis, horeogrāfe – Olga Žitluhina.

Biļetes: 7 eiro; 10 eiro; 12 eiro.

8. martā plkst. 17.00 – Operešu mūzikas koncerts „Štrauss, Lehārs un ...”

Rīgas Muzikālā teātra koncertā „Štrauss, Lehārs un …” iekļautas klausītāju iemīļotas operešu ārijas un dueti, aicinot atsaukt atmiņā, cik skaista ir Latvijā jau nedaudz piemirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Koncertprogrammā piedalās Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Juris Ādamsons, Nauris Indzeris, Marlēna Keine (Igaunija), Emīls Kivlenieks, Laura Teivāne, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Koncertprogrammas režisors ir Jānis Kaijaks (juniors), vadītājs Zigurds Neimanis.

Biļetes: 10 eiro; 15 eiro; 17 eiro.

9. martā plkst. 17.00 Lielajā zālē – „Kremerata Baltica” un pianists Andrejs Korobeiņikovs

Kamerorķestri „Kremerata Baltica” 1997. gadā radīja pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers, kļūdams par tā māksliniecisko vadītāju un solistu. Kamerorķestrī muzicē izcili talantīgi Baltijas valstu jaunie mūziķi. „Kremerata Baltica” mēdz dēvēt ne tikai par Baltijas reģiona kultūras vēstnieku de facto, bet arī par tiltu cēlāju visas Eiropas integrācijas kontekstā. Šoreiz „Kremerata Baltica” uzstāsies kopā ar atzīto Krievijas pianistu Andreju Korobeiņikovu, kurš savas karjeras laikā uzstājies vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē.

Biļetes: 7 eiro; 10 eiro.

14. martā plkst. 19.00 Lielajā zālē – Baleta zvaigžņu galā koncerts

Baleta uzvedumā būs iespēja izbaudīt desmit dejas sniegumus – klasiskos „pas de deux” no baletiem „Gulbju ezers”, „Dons Kihots”, „Korsārs”, „Parīzes liesmas”, „Silfīda” un citiem. Galā koncertā piedalīsies astoņi dejas mākslinieki – baleta zvaigznes no Maskavas Lielā teātra, Prāgas Nacionāla baleta, Igaunijas Nacionāla baleta, Turcijas Valsts baleta, Berlīnes Valsts baleta un Parīzes Grand operas.

Biļetes: 10 eiro; 12 eiro; 15 eiro; 20 eiro; 23 eiro.

22. martā plkst. 18.00 Mazajā zālē – izrāde „Gumijas princis”

2014. gada martā pirmizrādi Latvijā piedzīvos mākslas telpā „64 krēsli” tapusī, režisores Gaļinas Poliščukas iestudētā komēdija „Gumijas princis”. Humora pārbagātā komēdija ar milzīgiem panākumiem vairākas sezonas tika spēlēta Krievijā, un galveno lomu tajā spēlēja populārā dziedātāja Lolita.

Biļetes: 10 eiro; 14,50 eiro; 17 eiro.

27. martā plkst. 19.00 Mazajā zālē – Karīnas Tatarinovas un „Plenēra apvienības” koncertizrāde „Ne formāts”

Koncertizrādē skanēs Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas populāras un mazāk zināmas pasaules kino melodijas jaunā, improvizētā skanējumā, instrumentācijās un formā. Koncertizrādē piedalās mūziķi Jānis Stafeckis (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Artūrs Kutepovs (ģitāra) un Ivars Kalniņš (perkusijas), Oskars Krasauskis-Krauze (arfa), kā arī aktrise un dziedātāja Karīna Tatarinova. Koncertizrādes nosaukums radies kādā fotosesijā, kad, aplūkojot uzņemtos kadrus, atskanēja nopūta un fotogrāfa teksts: „Laba, bet nav žurnāla formāts. Neformāts.”

Biļetes: 8 eiro; 10 eiro; 12 eiro.

29. martā plkst. 19.00 Lielajā zālē – čellu trio „Melo-M” koncerts „Jaunā sērija”

Čellu trio „Melo-M” koncertā „Jaunā sērija” būs iespēja baudīt ne vien labi zināmas grupas izpildītās kompozīcijas, bet arī piedzīvot jaunas programmas pirmatskaņojumu. „Jauna sērija” veltīta pasaulē pazīstamu televīzijas seriālu mūzikas tēmām. Trīs čellu sniegumā jaunās versijās skanēs melodijas no tādiem seriāliem kā „Troņu spēles”, „Sekss un lielpilsēta”, „A-komanda”, „Monthy Pyton”, „Tvinpīka” un citiem. Koncertā sagaidāmi pārsteigumi, žilbinoši skatuves priekšnesumi un krāšņas melodijas no pasaules hitiem līdz tautas mūzikai, operu tēmām un „Melo-M” dalībnieka Kārļa Auzāna oriģināldarbiem.

Biļetes: 5 eiro; 7 eiro; 10 eiro.

9. aprīlī plkst. 19.00 Mazajā zālē – izrāde „Artmane”

2014. gadā pirmizrādi Latvijā piedzīvos izrāde „Artmane”, kas top mākslas telpā „64 krēsli”.

Biļetes: 10 eiro; 14,50 eiro; 17 eiro.

Pasākumu programma tiks papildināta! Papildu informācija GORA” mājaslapā.

Biļetes var iegādāties Latgales vēstniecības „GORS” un „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav