Līdz janvāra beigām turpinās pieteikšanās „Riga Jazz Stage 2014”

Līdz janvāra beigām turpinās pieteikšanās „Riga Jazz Stage 2014”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . „Rīgas ritmi” direktors Māris Briežkalns
06-01-2014 A+ A-
Līdz janvāra beigām turpinās pieteikšanās starptautiskajam džeza mākslinieku konkursam „Riga Jazz Stage 2014”. Pieteikties aicināti jaunie džeza vokālisti un saksofonisti.

Konkurss „Riga Jazz Stage 2014” norisināsies no 3. līdz 5. aprīlim, ko rīko festivāla „Rīgas ritmi” organizētāji. Tas iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Dzintara ādere”.

„Konkurss ir lieliska iespēja jaunajiem džeza mūzikas izpildītājiem iegūt atpazīstamību, atklāt talantus, kā arī iegūt skatuves pieredzi un prezentēt sevi starptautiskā mērogā. „Riga Jazz Stage” ik gadu pulcē jaunos mūziķus, kuri ar entuziasmu piedalās mēģinājumu procesos un veido kontaktus ar citiem mūziķiem,” raksta „Rīga ritmi” reklāmas projektu vadītāja Lelde Zaķe.

Konkursantu uzstāšanos, kā ik gadu, vērtēs starptautiska žūrija. To veido mūzikas eksperti, festivālu direktori un žurnālisti no vairākām valstīm. Konkursa balvu fonds 6400 eiro. Tāpat jaunie mūziķi saņem uzaicinājumus uzstāties džeza festivālos un koncertos.

Pieteikšanās līdz 31. janvārim, vairāk informācijas www.rigajazz.lv.

2014. gadā „Riga Jazz Stage” norisināsies jau septīto reizi. Pirmais konkurss ar nosaukumu „Sony Jazz Stage” notika 2004. gadā, pēc 2008. gada konkursa rīkotāji nolēma ieturēt pauzi, bet 2013. gadā konkurss tika atjaunots, jau ar nosaukumu „Riga Jazz Stage”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā konkurss būs apjomīgāks un vērienīgās, dāvājot iespēju sevi pierādīt ne tikai vokālistiem, bet arī saksofonistiem. Tāpat palielināts balvu fonds un tiek piedāvātas vairāk privilēģijas pēc konkursa uzstāties dažādos džeza festivālos un koncertos. Iepriekšējo gadu konkursa finālisti un laureāti spilgti pieteikuši sevi Baltijas džeza aprindās, uzstājoties gan „Pori Jazz” Somijā, gan festivālā „Rīgas ritmi”.

Iepriekš konkursa laureātu vidū no Latvijas bijuši dziedātāji Evilena Protektore, tagadējā grupas „Mellendig” soliste Maija Sējāne, bundzinieks Rihards Fedotovs, pianisti Kristaps Vanadziņš un Toms Juhņēvičs, ģitārists Mārcis Auziņš, dziedātāji Intars Busulis un Ieva Kerēvica, kā arī daudzi citi.

0 komentāri

Komentāru nav