„Orbīta” aicina uz jaunāko „Rīgas dzejas kartes” darbu izstādi

„Orbīta” aicina uz jaunāko „Rīgas dzejas kartes” darbu izstādi
Publicitātes foto . Alise Zariņa
Apvienība „Orbīta” radošajā darbībā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklās 10. janvārī ar vienas dienas izstādi-koncertu, demonstrējot jaunākos darbus, kas tapuši projektā „Rīgas dzejas karte”.

Pasākuma norisei šoreiz izvēlēta biroju ēka Rīgā, Gaujas ielā 5. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

„Rīgas dzejas karte” ir viens no lielākajiem „Orbītas” projektiem, kas iecerēts un īstenots, gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam. Tā laikā dzejnieki un mākslinieki tiek aicināti veidot multimediālus darbus, izmantojot dzeju un mūsu pilsētas tēlu. Pasākums 10. janvārī sāksies plkst. 20.00.

Šoreiz izstādē-koncertā darbus demonstrēs Alise Zariņa, Ēriks Naivo, Aleksandrs Zapoļs, Vladimirs Svetlovs, Artūrs Punte, Krišjānis Šteins un citi.

Kompaktajā, bet daudzveidīgajā izstādē būs pārstāvēti vairāki mākslas žanri – pasākumu iesāks divas performances, tām sekos video darbi, interaktīva instalācija un datorgrafikas darbs. Pēc ģeogrāfiskās piesaistes darbi runās par Ķengaragu, Rīgas kluso centru, 11. tramvaja maršrutu un citām Rīgas vietām. Darbos izmantoti gan Latvijas grandu Jāņa Rokpeļņa, Jura Boiko, Jāņa Elsberga, gan jaunās paaudzes autoru Alises Zariņas, Ērika Naivo un Artūra Puntes dzejoļi.

Pasākumu noslēgs grupas „V.S.K.B.” uzstāšanās. Šīs apvienības izvēle nav nejauša – varētu teikt, ka šī grupa, kas savās melanholiskajās kompozīcijās mitoloģizē Rīgu un tās nomales, turpina pazīstamo latviešu konceptuālistu – grupas „NSRD” tradīciju.

Lai parādītu galvaspilsētu no dažādiem aspektiem, „Rīgas dzejas kartes” izstādēm jau tradicionāli tiek izmantotas mākslas darbu izstādīšanai šķietami nepiemērotas vietas – tipisks Rīgas centra dzīvoklis ar daudzām istabām, dzīvojamās ēkas kāpņu telpa, lielas viesnīcas foajē, peldošā darbnīca. Šoreiz pasākums notiks tukšās biroja telpās Gaujas ielā 5. Līdz pasākuma norises vietai no centra visvieglāk nokļūt ar 11. tramvaju (starp citu, tieši par to izstādē būs video stāsts, ko īpaši „Dzejas kartei” sagatavojusi Alise Zariņa), izkāpjot pieturā tūlīt aiz Brasas tilta.

2014. gada pavasarī plānots nākamais projekta atskaites punkts – izstāde, kurā būs apkopoti jaunākie darbi un labākie no iepriekš radītajiem. Projekts „Rīgas dzejas karte” noslēgsies šogad ar digitālu Rīgas karti, kurā tiešsaistē tiks prezentēti visi projektam veidotie darbi. Lai piedalītos „Rīgas dzejas kartes” veidošanā, 2014. gadā Rīgu apmeklēs arī vairāku ārvalstu mākslinieki.

0 komentāri

Komentāru nav