Fonds „Viegli” izsludina pieteikšanos balvai „Laiks Ziedonim!”

Fonds „Viegli” izsludina pieteikšanos balvai „Laiks Ziedonim!”
F64
06-01-2014 A+ A-
Pirmdien, 6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” izsludina pieteikšanos apbalvojumam „Laiks Ziedonim!”, kas cildinās cilvēkus par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam Imantam Ziedonim ir bijušas svarīgas, kultūras portālu „Rīga 2014” informē fonda pārstāvji.

Apbalvojumu plānots pasniegt piecās nominācijās, un tā mērķis – iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē. Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā. 

Apbalvojuma ideja tika izlolota pirms vairākiem gadiem kopā ar dzejnieku, un tās galvenais mērķis ir meklēt varoņus un ļaut tautai caur tiem redzēt savu leģendāro cildenumu. Ideja iestrādāta fonda „Viegli” stratēģijā un šogad pārtapusi projektā ar saukli „Laiks tautai savu spēku redzēt!”. Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtētas personības un viņu padarītais Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā – izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme, savpatība.

Apbalvojumu plānots pasniegt piecās nominācijās. Lai īstenotu šo apjomīgo projektu, fonds „Viegli” aicinājis iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot tos par šīs nozares vizionāriem.

Apbalvojums zinātnē „Taureņu uzbrukums”

Nominācijā „Taureņu uzbrukums” apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek pasniegts doktora grāds.

Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga.

Apbalvojums novadpētniecībā „Kedas”

Nominācijā „Kedas” apbalvos par sasniegumiem lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību.

Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers, Laima Kota.

Apbalvojums tautsaimniecībā „Zemi es mācos”

Nominācijā „Zemi es mācos” apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.

Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis.

Apbalvojums nominācijā bērni un jaunieši „Rabarbers”

Nominācijā „Rabarbers” par izciliem sasniegumiem tiks cildināti bērni un jaunieši vai arī cilvēki, kas izcili veic savu darbu, darbojoties ar bērniem un jauniešiem. 

Vizionāri: Jānis Šipkēvics juniors, Rūdolfs Mings, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte.

Apbalvojums nominācijā dzīve literatūrā „Bize”

Nominācijā „Bize” apbalvos personību par izciliem sasniegumiem, radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.

Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis.

Katrā nominācijā laureāts saņems cildinājuma apliecinājumu un 3000 eiro pēc visu nodokļu nomaksas. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds. Apbalvojums tiks pasniegts Cildināšanas ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Pieteikties apbalvojumam var līdz 2014. gada 3. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Plašāku aprakstu par pieteikšanos meklējiet mājaslapā www.laiksziedonim.lv.

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim – tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

0 komentāri

Komentāru nav