LTV piedāvās kultūras šovu „Lielā lasīšana”

LTV piedāvās kultūras šovu „Lielā lasīšana”
Kaspars Garda, Rīga 2014
06-01-2014 A+ A-
Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcija nākamās nedēļas beigās no 17. līdz 19. janvārim plaši atspoguļos Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atklāšanas norises, gan neaizmirstot arī savus raidījumus, jo jau 19. janvāra vakarā plkst. 21.40, tūdaļ pēc „Panorāmas” un „De facto”, tiks piedāvāts pēc BBC raidījuma „Big Read” licences tapušais kultūras šovs „Lielā lasīšana”.

Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle pirmdien preses konferencē akcentēja: „Svarīgākais ir tas, ka šogad kultūra uzplauks – gan pateicoties tam, ka Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, gan tam, ka tiks sākti jauni kultūras projekti. Tādēļ mums ļoti būtiski šķiet dokumentēt to, kas šogad notiks gan Rīgā, gan ārpus tās.” I. Rozentāle solīja, ka LTV Kultūras redakcijas žurnālisti būs klāt visās „Rīga 2014” atklāšanas programmas norisēs – gan paviesojoties Latvijas Nacionālajā operā, kur 17. janvārī ar Vāgnera opusa tēlos „Rienci” pirmizrādi tiks atklāta kultūras galvaspilsētas programma, gan atspoguļojot 18. janvārī notiekošo Grāmatu draugu ķēdi, gan paviesojoties Gaismas pilī, kad tur tiks nogādātas pirmās grāmatas, un, protams, parādot arī citus atklāšanas pasākumus.

Taču par tikpat svarīgu projektu Ieva Rozentāle uzskata jauno kultūras šovu „Lielā lasīšana”, kura laikā tieši skatītāji varēs noteikt, kādas ir Latvijā visiemīļotākās grāmatas. Gan viņa, gan jaunā raidījuma vadītāji Eva Ikstena-Strapcāne un Arno Jundze (komandai pievienosies arī Pauls Timrots) 19. janvāra raidījumā aicinās ikvienu skatītāju balsot par savām mīļākajām piecām grāmatām – to varēs izdarīt gan mājaslapā, gan grāmatnīcās un bibliotēkās visā Latvijā.

 

„Šovs risināsies no 19. janvāra līdz 16. novembrim vairākos posmos: izveidojot grāmatu TOP 100, TOP 21, TOP 5 un noslēguma raidījumā, kas 16. novembrī notiks „Gaismas pilī”, noskaidrojot vislasītāko un vismīļāko daiļliteratūras grāmatu latviešu valodā,” stāsta raidījuma veidotāji, akcentējot, ka atklāšanas raidījumā šova vadītāji Pauls Timrots un Eva Ikstena-Strapcāne izskaidros balsošanas noteikumus, būtību un atklās balsojumu, jo 19. janvārī par grāmatām varēs balsot arī tiešraidē.

Balsot varēs gan par tulkotajām grāmatām, gan oriģinālliteratūru, dzeju, klasiku – jebko, kas atbilst apzīmējumam „daiļliteratūra”.

„Mums ir visādi šovi – kulinārijas, dzīvnieku, dziedāšanas un dejošanas. Nu savs šovs būs arī lasītājiem, kuri jau sen to ir pelnījuši,” atzīst Arno Jundze, kurš raidījuma gaitā studijā aicinās arī ekspertus, kas komentēs balsojuma rezultātus. Līdz 16. novembrim, kad uzzināsim, kuru grāmatu latviešu lasītāji atzinuši par visiemīļotāko, ieplānoti septiņi raidījumi.

„Pirms vairākiem gadiem izdevēji izveidoja savu grāmatu TOP 100, nosaucot grāmatas, kas obligāti būtu ikvienam jāizlasa. Taču mēs aicināsim cilvēkus balsot tieši par savām mīļākajām grāmatām un, pats galvenais, mudināsim cilvēkus lasīt grāmatas. Jo lasīšana taču ir tik dabiska un cienījama nodarbošanās,” atgādina jaunā raidījuma veidotāji, atklājot, – BBC šovā „Big Read” par britu mīļāko grāmatu tika atzīta Džona Ronalda Rūela Tolkīna „Gredzenu pavēlnieks”.

Atgādinām, ka, sākot no 19. janvāra, informācija un balsošanas iespēja būs pieejama mājas lapā.

0 komentāri

Komentāru nav