Gaidāma mūzikla „Pūt, vējiņi!” jubilejas izrāde un viesizrādes Rīgā

Gaidāma mūzikla „Pūt, vējiņi!” jubilejas izrāde un viesizrādes Rīgā
Ziedonis Safronovs
06-01-2014 A+ A-
Piektdien, 31. janvārī, plkst. 19.00 Liepājas teātrī būs iespējams noskatīties Kārļa Lāča, Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas mūziklu „Pūt, vējiņi!”. Šī būs jubilejas izrāde – tā tiks spēlēta jau 50. reizi, pavēstīja teātra pārstāve Zanda Borga.

Izrāde Liepājas teātra repertuārā ir jau trešo sezonu – to 2011. gada rudenī iestudēja režisors Dž. Dž. Džilindžers. Mūzikls spēlēts pilnās zālēs un to noskatījušies jau vairāk nekā 30 000 skatītāju. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem iestudējumu redzēt būs iespējams arī šogad – 24. un 25. februārī Liepājas teātris atkal viesosies Dailes teātrī.

„Pūt, vējiņi!” saņēmuši ne tikai skatītāju mīlestību, bet arī profesionāļu novērtējumu – tā atzīta par 2011./2012. sezonas „Gada muzikālo izrādi” (par iestudējumu „Spēlmaņu nakts” balvas saņēmuši arī horeogrāfe Inga Krasovska un Kārlis Lācis), ieguvusi raidījuma „100 g kultūras” balvu „Kilograms kultūras 2011” nominācijā „Teātris”, pavisam nesen iegūta arī Egona Līva piemiņas balva „Krasta ļaudis” nominācijā „Labākā realizētā literārā iecere”.

Pēc „Pūt, vējiņi!” noskatīšanās teātra kritiķe Zane Radzobe atzinusi, ka „režisora Dž. Dž. Džilindžera Liepājas teātrī iestudētie Raiņa, Kārļa Lāča un Jāņa Elsberga „Pūt, vējiņi!” kļuvuši par Latvijas teātra sensāciju. Ja pastāvētu kāda ar Raiņa mantojumu saistīta balva, izrādes radošā grupa to būtu pelnījusi – iestudējuma pēcgarša dienām nelaiž vaļā, liekot atkal un atkal atgriezties pie liepājnieku un Raiņa versijas salīdzinājuma. Šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad, ķeroties pie ģeniālas klasikas modernizēšanas, oriģinālais mākslas darbs netiek sabojāts, bet gan nopulēts, apmīļots un iecelts saulītē.”

Viena no Baibas lomas atveidotājām – aktrise Everita Pjata – par savu lomu un to, kā tā mainījusies laika gaitā, stāsta: „Nozīmīga lomas daļa veidojās no muzikālā materiāla. Ja pirmajās izrādēs tas man bija muzikāls izaicinājums, tad ar laiku, gūstot lielāku pieredzi darbā ar savu balsi, arī Baibiņas lomu atveidojot, vairs netraucēja domas par muzikālā materiāla izpildīšanu, tagad tas dzīvo pats no sevis. Ja godīgi, nekas daudz nav mainījies attiecībā pret Baibiņu un mani... Es joprojām viņu jūtu, mīlu un saprotu. Ceru, ka spēju pietuvoties Raiņa dotajam Baibiņas uzdevumam, kodam, kuru viņš ir iekodējis šajā tēlā.”

Jubilejas izrādē Baibu atveidos Aija Andrejeva (arī Rīgā – 25.02.), savukārt E. Pjata lomā iejutīsies 24.02.

Vēl iespējams iegādāties biļetes un būt kopā ar aktieriem svētku reizē.

0 komentāri

Komentāru nav