Darbu sāk „Rīga 2014” preses centrs; Rīgai atpazīstamība pasaulē

Darbu sāk „Rīga 2014” preses centrs; Rīgai atpazīstamība pasaulē
Kaspars Garda, Rīga 2014
Tuvojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem, darbu sācis „Rīga 2014” preses centrs, kurā masu mediju pārstāvji no otrdienas, 7. janvāra, var saņemt akreditācijas kartes.

Darbam atspoguļot Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu jau patlaban akreditējušies vairāk nekā 300 mediju pārstāvju, un katru dienu tiek saņemti jauni pieteikumi gan no ārvalstu, gan pašmāju medijiem. Akreditācija mediju pārstāvjiem nodrošina iespēju apmeklēt „Rīga 2014” pasākumus un atbalstu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atspoguļošanai.

Būtiski akcentēt, ka darbs ar ārvalstu medijiem gaidāms ne tikai 2014. gadā, atspoguļojot programmas notikumus, bet pamati tam likti, īstenojot starptautisko komunikāciju jau 2012. un 2013. gadā.

Pagājušā gada laikā kopumā ārvalstu medijos tapušas vairāk nekā 350 reportāžas par gaidāmo Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, tostarp TV un radio sižeti ietekmīgākajos pasaules un Eiropas medijos.

Rīgas kļūšana par Eiropas kultūras galvaspilsētu un māksliniecisko programmu atzinīgi novērtējuši tādi ASV mediji kā „The Huffington Post”, „The Chicago Tribune” un „Fox News”. Rīgā viesojušies „The Independent” un „The Daily Telegraph” no Apvienotās Karalistes, kā arī „BBC Russia” un „Kommersant”. Arī visi nozīmīgākie Vācijas mediji ir akcentējuši Rīgas īpašo titulu 2014. gadā un uz atklāšanas pasākumiem Vācijas televīzijas ARD un ZDF Rīgā ieradīsies atkārtoti. Rīga iekļuvusi arī tādu plaši zināmu ceļvežu ieteikumu topos kā „National Geographic” un „Lonely Planet”.

 

Lielu interesi par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu izrāda ārvalstu mediji, un akreditācijas pieteikumi saņemti no jau 26 valstīm, tostarp no Vācijas, Austrijas, Zviedrijas, Ķīnas, Ukrainas, Itālijas, Īrijas, Japānas, Francijas, Krievijas, Baltkrievijas, Brazīlijas, Nīderlandes, Azerbaidžānas, ASV, Dānijas, Portugāles, Turcijas, Lielbritānijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī no Brazīlijas, Togo un Etiopijas.

„Rīga 2014” preses centrs atrodas Rīgas Kongresu namā, Kr. Valdemāra ielā 5, 2014. kabinetā. Mediju akreditācijas iespējams saņemt katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00. „Rīga 2014” atklāšanas pasākumu laikā, kas norisināsies no 17. līdz 19. janvārim, „Rīga 2014” preses centra darba laiks tiks pagarināts. Preses centra tehnoloģisko atbalstu sniedz „Rīga 2014” partneris „Lattelecom”.

 

0 komentāri

Komentāru nav