LSO gadu iesāks ar unikālu pasaules mūzikas programmu

LSO gadu iesāks ar unikālu pasaules mūzikas programmu
Publicitātes foto / Aigars Prūsis . Liepājas Simfoniskais orķestris
07-01-2014 A+ A-
17. janvārī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz visai neierastu koncertprogrammu „Šopēns piecos kontinentos” no koncertcikla „Lielo dzintaru gaidot”, pavēstīja LSO pārstāve Iveta Vēvere.

Orķestra un poļu multiinstrumentālistes Marijas Pomjanovskas un viņas ansambļa izpildījumā varēs baudīt Friderika Šopēna mūziku dažādu pasaules tradicionālo un eksotisko instrumentu skanējumā.

„Dzirdēsit Šopēnu tādu, kādu vēl nekad nebūsit klausījušies!” sola lietuviešu diriģents Aleksandrs Šimelis, kas koncertā stāsies Liepājas Simfoniskā orķestra priekšā, piebilstot: „Tās būs Šopēna skaņdarbu aranžijas dažādu tautu etno mūzikas stilos.”

Projekta „Šopēns piecos kontinentos” autore ir slavena poļu multiinstrumentāliste, muzikoloģe, dziedātāja un komponiste Marija Pomjanovska, kas kopā ar savu ansambli 2010. gadā izdeva CD ierakstu ar tādu pašu nosaukumu. Kopā ar orķestri vēl vasarā šī koncertprogramma izskanēja Viļņā „Piano.lt” vasaras festivālā.

„Šis būs neierasts koncerts, tas ir intriģējošs aicinājums izbaudīt slavenā poļu komponista Friderika Šopēna iespaidotu multikulturālu pasākumu,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Klausītāji dzirdēs gan vokālu, gan ierastos instrumentus, piemēram, vijoli, ģitāru, bungas un citus, gan arī dažādus tradicionālos un eksotiskos instrumentus no visas pasaules – Japānas, Ķīnas, Nepālas, Mongolijas, Rietumāfrikas, Austrālijas, Tuvajiem Austrumiem un Kaukāza, kā arī senās Persijas.

 

Marija Pomjanovska ļoti zināma ir tieši pasaules mūzikas lietpratēju vidū. Savulaik kā čelliste absolvējusi Friderika Šopēna Mūzikas universitāti Varšavā, mūziķe ātri pievērsās dažādu tautu tradicionālajai mūzikai, viesojoties ļoti daudzās zemēs dažādās pasaules malās. Piecus gadus viņa ir nodzīvojusi Japānā, kur sadarbojusies arī ar pasaulslaveno čellistu Jo-Jo Ma, pēc čellista pasūtījuma radot mūziku, ko kopā arī atskaņojuši dažādās koncertzālēs visā Japānā, tostarp arī Japānas imperatora ģimenei. Marija Pomjanovska – dažādu Polijas, kā arī starptautisku apbalvojumu ieguvēja – ir izdevusi vairāk nekā 20 CD ierakstu un producējusi daudzas filmas, TV un radio programmas.

Plašāku informāciju par multiinstrumentālisti Mariju Pomjanovsku, kā arī diriģentu Aleksandru Šimeli var atrast Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav