„Rīga 2014” koncertu „Rīga dimd!” translēs radio un TV

„Rīga 2014” koncertu „Rīga dimd!” translēs radio un TV
Publicitātes foto
Sestdien, 18. janvārī, kad Rīgā tiks atklāts Eiropas kultūras galvaspilsētas gads, Rīgas dome rīdziniekiem un pilsētas viesiem velta koncertu „Rīga dimd!”, kurā piedalīsies izcilākie akadēmiskās, etno un popmūzikas mākslinieki, kori un orķestri. Koncerts notiks „Arēnā Rīga”, tā sākums - plkst. 20.30.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs: „Šogad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tādēļ, atklājot šo gadu, Rīgas dome rīdziniekiem un pilsētas viesiem dāvina koncertu „Rīga dimd!”.

Uz šo koncertu esam ielūguši skolotājus un augstskolu mācībspēkus, mediķus, glābšanas dienestu darbiniekus, policistus, arī citu Latvijas novadu pašvaldību pārstāvjus – visus tos, kas ik dienu strādā Latvijas labā un nodrošina, ka mūsu valsts funkcionē. Mēs vēlamies pateikties par viņu darbu.”

Tie, kuriem nebūs iespējas klātienē apmeklēt koncertu, aicināti to skatīties, LTV1, LNT un TV5 tiešraidē vai klausīties Latvijas Radio 1. kanālā un programmā „Klasika”.

Ar Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Artura Maskata, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna kompozīcijām Rīga šajā koncertā klausītājus uzrunās kā laikmetīga kultūras un mākslas pilsēta.

Koncertā uzstāsies Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, Latvijas Radio koris, jauniešu kori „Kamēr...” un „Balsis”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solisti Aleksandrs Antoņenko, Egīls Siliņš, Ilona Bagele, Elīna Šimkus, Liene Kinča, Intars Busulis, Raimonds Pauls un diriģenti Māris Sirmais, Jānis Liepiņš un Mārtiņš Ozoliņš. Koncerta radošo komandu veido režisors Andrejs Žagars, Reinis Suhanovs, Katrīna Neiburga un Nora Ikstena. Koncertu vadīs aktieri Gundars Āboliņš un Baiba Broka.

0 komentāri

Komentāru nav