Pārceļ lielformāta sniega zīmējumu mākslinieka performanci Siguldā

Pārceļ lielformāta sniega zīmējumu mākslinieka performanci Siguldā
Publicitātes foto
Britu mākslinieka Saimona Beka lielformāta sniega zīmējumu veidošanas performance Siguldā, kas bija plānota kā viens no „Rīga 2014” partnerpilsētas Siguldas programmas atklāšanas notikumiem 19. janvārī, ir pārcelta sniega neesamības dēļ.

Plānots, ka Saimons Beks Siguldā viesosies no 1. līdz 9. martam – Ziemas festivāla laikā. Šī būs pirmā reize, kad Saimona māksla būs apskatāma Baltijas valstīs. Lielformāta sniega zīmējumi būs aplūkojami Siguldas Svētku laukumā. Mākslinieks Latvijā viesojas ar Britu padomes atbalstu.

Saimons Beks ir dzimis un audzis Apvienotajā Karalistē, beidzis Oksfordas Universitāti un ieguvis inženiera specialitāti. Saimona pamatdarbs ir kartogrāfija, jo īpaši orientēšanās karšu izgatavošana, jo viņš ir aktīvs orientēšanās sporta piekritējs. Tieši saistība ar orientēšanās sportu ir Saimona sniega mākslas pamatā.

Saimons Beks veido lielformāta zīmējumus un ģeometriskus rakstus sniegā, izmantojot sniega kurpes un orientēšanās kompasu, lai atstātu sniegā precīzus pēdu nospiedumus, no kuriem tiek veidoti sniega zīmējumi. Saimona māksla tiek pielīdzināta labības apļiem, bet Saimons ir unikāls ar to, ka mākslu veido tieši sniegā, laužot priekšstatus par mākslas vidi un noturības nozīmi laikā un telpā.  

Lielformāta mākslas darbi tiek veidoti (nopēdoti) iespaidīgos izmēros – lielākie no tiem ir apmēram sešu futbola laukumu lielumā, un to izveidošanai ir nepieciešamas 10 līdz 12 stundas jeb, kā Saimons pats saka, „līdz pilnīgam spēku izsīkumam”.

Jau ziņots, ka paralēli Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas notikumiem, tiks atklāta arī „Rīga 2014” partnerpilsētas Siguldas kultūras programma. Vairāk lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav