Noslēdzies konkurss jauniešiem „II Pasaules kara liecinieki”

Noslēdzies konkurss jauniešiem „II Pasaules kara liecinieki”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Žaņa Lipkes memoriāls
09-01-2014 A+ A-
Ir noslēdzies ar nodibinājuma „Rīga 2014” atbalstu rīkotais konkurss jauniešiem Žaņa Lipkes memoriāla projekta „II Pasaules kara liecinieki” ietvaros.

Žūrija izvēlējusies desmit uzvarētājus, no kuriem katrs saņems stipendiju savas ieceres attīstīšanai un unikālu iespēju izveidot videointerviju ar pieredzējušu vēsturnieku un kino profesionāļu palīdzību, izmantojot vismūsdienīgāko profesionālo aparatūru jauniešu televīzijā „chaula.tv”.

Konkursa desmit uzvarētāji: Anete Abricka, Elza Berga, Solvita Bernande, Klāvs Bruzgulis, Atis Čače, Madara Glinka, Zane Kļaviņa, Katrīna Kūkoja, Kaspars Marhlevičs un Indra Stikute. 

Kā daļa no projekta Žaņa Lipkes memoriālā decembra beigās notika seminārs, kurā ar pieredzi un ieguldījumu vēstures liecību apzināšanā dalījās profesionāļi – Latvijas Kara muzeja speciālists Mārtiņš Mitenbergs, kas turpinās darbu ar konkursa uzvarētājiem, palīdzot izveidot saturiski augstvērtīgas intervijas, kā arī vēstures skolotāja Dace Saleniece, kas pēta holokausta tēmas izmantošanu izglītībā. Pedagoģe akcentēja, – galvenais ir pašam sev atbildēt uz jautājumu – kāpēc?

Tāpat seminārā piedalījās literatūrzinātniece profesore Janīna Kursīte un muzeja „Ebreji Latvijā” pārstāvji Iļja Ļenskis un Marina Gehta, kuri dalījās ar konkrētiem padomiem veiksmīgas intervijas tapšanai, akcentējot, – šā projekta mērķis nevar būt patiesības meklēšana, jo vienas patiesības nav.

Aizrautīgi par savu pieredzi, strādājot pie filmas „Dokumentālists”, stāstīja kinorežisors Ivars Zviedris, akcentējot to, ka zināšanas vienmēr zaudē emocijām, savukārt emocijas rada tieši intervijas detaļas – „visaktīvākā virsma uz zemeslodes, ko iespējams nofilmēt, ir cilvēka seja.” Iedvesmojoši sākt rīkoties mudināja Žaņa Lipkes memoriāla sadarbības partneri projektā – jauniešu televīzijas „chaula.tv” pārstāvji Jānis Vaišļa un Arnis Kundziņš, kas projekta turpmākajā gaitā turpinās darbu ar interviju pieteikumu konkursa uzvarētājiem.

0 komentāri

Komentāru nav