Izdod gaisa balonu pilota un fotogrāfa Gunāra Dukštes grāmatu

Izdod gaisa balonu pilota un fotogrāfa Gunāra Dukštes grāmatu
Publicitātes foto
09-01-2014 A+ A-
Gaisa kuģotājs Gunārs Dukšte daudzus gadus, pilotēdams gaisa balonus un vienlaikus fotografēdams no augšas Latvijas ainavu, spējis savākt unikālu fotogrāfiju kolekciju. Fotoattēli ir apkopoti un izdoti grāmatā „Lidojumā! Pieskārieni Latvijai”, kuras atvēršanas svētki notiks 19. janvārī plkst. 15.00 Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā.

Kolekcijas tēma ir Latvijas daba no putna lidojuma. Tās ir dziļi izjustas krāsu fotogrāfijas ar dabas tuvplāniem, kuru nianšu gamma šķiet neaptverama – miglas, saules staru, krāsu un faktūru polifonija.

Šī grāmata parāda kvalitatīvi jaunu Latvijas dabas redzējumu, veicina Latvijai nozīmīgu 21. gadsimta dabas un kultūrainavas fotopierakstu iemūžināšanu vienos vākos. Grāmata būs īpaša dāvana Latvijas iedzīvotājiem un viesiem, kas 2014. gadā ieradīsies apmeklēt Eiropas kultūras galvaspilsētu Rīgu un tās satelītpilsētu Siguldu.

Fotogrāfijas grāmatā papildinātas ar rakstnieces Ingas Ābeles, īpaši šīm ainavām radītiem īsprozas tekstiem un paša autora aprakstiem. Teksti grāmatā ir tulkoti arī angļu valodā. 

Grāmatu veidoja Gunārs Dukšte (fotogrāfiju autors, gaisa balonu pilots), dizaina aģentūra „DUE”, Inga Ābele (rakstniece, aprakstu autore), Kaija Strautmanis (teksta literārā konsultante un tekstu tulkotāja uz angļu valodu). Grāmata drukāta tipogrāfijā „Preses Nams Baltic” un izdota ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav