Laima Jansone un „Sinfonietta Rīga” aicina uz koncertu

Laima Jansone un „Sinfonietta Rīga” aicina uz koncertu
Publicitātes foto . Koklētāja Laima Jansone
10-01-2014 A+ A-
Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”, koklētāja Laima Jansone un diriģents Normunds Šnē aicina klausīties folklorā iedvesmotu skaņdarbu izlasi koncertā Lielajā ģildē 31. janvārī plkst. 19.00. Līdzās lietuviešu, ungāru un somu autoru kompozīcijām pirmoreiz tiks atskaņots Laimas Jansones komponētais opuss kamerorķestrim un koklēm, pavēstīja „Sinfonietta Rīga” pārstāve Baiba Freimane.

Pirms gada Laima Jansone un „Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā uz koncertskatuves satikās pirmoreiz, lai ļautos orķestra un etnogrāfiskās kokles saspēles eksperimentam. Šoreiz talantīgā mūziķe klausītājiem piedāvās īpaši šim notikumam tapušu jaundarbu ar kolorītu mākslinieku piedalīšanos. Opusa skaņu paleti bagātinās dziedātāja Biruta Ozoliņa, kuras balss skanējusi arī sadarbības projektos ar DJ Monstu, un dejotājs Krišjānis Sants, kurš jau agrāk savās performancēs savienojis tradicionālas un laikmetīgas formas.

„Sinfonietta Rīga” priekšnesumā skanēs arī karēļu, sāmu un rumāņu tautas mūzikas mantojumā sakņoti skaņdarbi: somu komponista Veli Mati Pūmalas kompozīcija „Chains of Camenae”, kaimiņzemes skaņraža Broņus Kutaviča „Ziemeļu vārti”, kā arī ungāru komponista Bēlas Bartoka „Rumāņu tautas dejas”.

Laima Jansone ir Latvijā pazīstama kokles spēlētāja, kura līdzās maģistra studijām etnomuzikoloģijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, zināšanas papildinājusi arī Sibēliusa akadēmijā Helsinkos.

Dienu pirms koncerta Rīgā „Sinfonietta Rīga” un Laima Jansone 30. janvārī plkst. 18.00 ar šo pašu programmu uzstāsies Latgales vēstniecībā „GORS”.

Biļetes uz koncertu par 7,11–21,34 eiro var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav