Hermaņa „Soņa” iekļauta „Fabbrica Europa” programmā

Hermaņa „Soņa” iekļauta „Fabbrica Europa” programmā
Gints Mālderis
Režisora Alvja Hermaņa Jaunajā Rīgas teātrī iestudētā izrāde „Soņa” ar aktieri Gundaru Āboliņu galvenajā lomā iekļauta festivāla „Fabbrica Europa”, kas no 16. aprīļa līdz 19. jūnijam notiek Itālijas pilsētā Florencē, liecina informācija festivāla mājaslapā.

Hermaņa iestudējumu varēs noskatīties 10., 11., un 12. maijā TeatroCantiere Florida”, Florencē.

Alvja Hermaņa iestudētā Tatjanas Tolstajas miniatūra „Soņa” pirmizrādi Jaunajā Rīgas teātrī piedzīvoja 2006. gada aprīlī. Izrādē piedalās aktieri Gundars Āboliņš un Jevgēņijs Isajevs.

Gundars Āboliņš par Soņas lomu saņēmis ne tikai 2006. gadā „Spēlmaņu naktsbalvu „Gada aktieris”, bet arī starptautisku novērtējumu Starptautiskajā teātra festivālā „Kontakt” Toruņā (Polija) un Starptautiskajā mazo skatuves teātru festivālā Rijekā (Horvātija). labākais režisors šajos festivālos novērtēts arī Alvis Hermanis.

Festivāls „Fabbrica Europa” šogad svin 20 gadu jubileju, un jau kopš pirmsākumiem tas allaž akcentējis spilgtākās un oriģinālākās mūsdienu kultūras vēsmas. Festivālā, paralēli starptautiskajām dažādu disciplīnu mākslas programmām, tiek izcelti arī Itālijas teātra, vizuālās mākslas, dejas utt. pārstāvji, norisinās radošās darbnīcas un tikšanās.

0 komentāri

Komentāru nav