Bruno Birmaņa fotoizstāde – arī Stacijas laukumā

Bruno Birmaņa fotoizstāde – arī Stacijas laukumā
Bruno Birmanis
18-04-2013 A+ A-
Piektdien, 19. aprīlī, pie t/c „Origo” brīvdabas galerijā Stacijas laukumā tiks atklāta Bruno Birmaņa fotoizstāde, kas veidota sadarbībā ar Baltijas baleta festivālu projekta „BALLET.BEYOND” ietvaros, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja izstādes rīkotāji.

Šīs ekspozīcijas iezīme ir divu līmeņu kompozīcija. Ārējais līmenisgarāmgājējiem redzamie darbiir lielformāta krāsaini attēli, savukārt iekšējos stendos izvietotas melnbaltas dokumentāla rakstura fotogrāfijas, kas divu ekspozīcijas mēnešu laikā ik nedēļu 150 tūkstošiem cilvēku tiešā vārda nozīmē pavērs baleta kulišu priekškaru.

„Izstāde norisināsies paralēli ar projekta oriģināldarbu izstādi galerijā „Putti”. Zīmīga ir abu ekspozīciju atšķirīgā kompozīcija, formāts un saturs veido sasvstarpēji papildinošu stāstu, kura esence ir pazīstamajā latīņu teicienā per aspera ad astra jeb „caur ērkšķiem uz zvaigznēm”. Atlasītie kadri no vairāk nekā 500 attēlu kolekcijas gan lielformātā, gan standarta izmēra attēlos ir atklāsmes pilni un vēsta par radošuma ikdienu, smago darbu un acīm slēpto skaistumu,” stāsta projekta autors Bruno Birmanis.
Fotoprojekts tapis LNO baleta izrāžu laikā, sezonas garumā. Šī ir viena no nedaudzajām šāda veida kolekcijām pasaulē, kas skaidrojams gan ar fotografēšanas sarežģīto tehnisko, gan teātra specifiku. Tādēļ izstādes kļūst jo vairāk nozīmīgas un apskatīšanas vērtas.

„Pavisam drīz – 22. aprīlī – ar tradicionālo festivāla atklāšanu Centrālajā stacijā aizsāksies baleta svētki divu nedēļu garumāStarptautiskais Baltijas baleta festivāls. Esam priecīgi, ka jau šajā nedēļā varēsim iedvest Stacijas laukumā baleta garu, pateicoties Bruno Birmaņa izstādei. Tāpat ielūdzu ikvienu rīdzinieku 25. aprīlī plkst. 12.00 un plkst.16.00 pie t/c „Origo” apmeklēt „Theatre de la Tete Noire” (Sarāna, Francija) interaktīvo atrakciju „Krēsli”,” aicina tirdzniecības centra „Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

0 komentāri

Komentāru nav