„Rīga 2014” atklāšanu apmeklēs augsti ārzemju viesi

„Rīga 2014” atklāšanu apmeklēs augsti ārzemju viesi
EPA/LETA . „Rīga 2014” atklāšanas pasākumus apmeklēs arī Luksemburgas Lielhercogistes premjerministrs Ksavjē Betels
Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanā, kas Rīgā norisināsies no 17. līdz 19. janvārim, ir gaidāmi daudzi ārvalstu viesi no visas pasaules. Arī pasaules masu mediju interese par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu turpina pieaugt.

Dalību „Rīga 2014” atklāšanas pasākumos ir apstiprinājuši Lietuvas Republikas prezidente Daļa Gribauskaite (Dalia Gribauskaite) un Lietuvas Republikas parlamenta spīkere Loreta Graužiniene (Loreta Graužiniene), Eiropas Savienības izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes komisāre Andrula Vasiliu (Androulla Vasiliou), Eiropas Savienības attīstības un humanitārās palīdzības komisārs Andris Piebalgs, Igaunijas Republikas parlamenta spīkere Ene Ergma, Zviedrijas Karalistes Riksdāga spīkers Pērs Vesterbergs (Per Westerberg) un Zviedrijas Karalistes kultūras ministre Lena Adelsona Liljerotha (Lena Adelsohn Liljeroth), kā arī Luksemburgas Lielhercogistes premjerministrs Ksavjē Betels (Xavier Bettel).

„Rīga 2014” atklāšanas pasākumus apmeklēs arī daudzu ārvalstu pilsētu vadītāji un pilsētu delegācijas, jo īpaši bijušo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu vadība. Dalību ir apstiprinājuši Ūmeo – otras 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – vadītāja Marija Luīze Rennmarka (Marie-Louise Rönnmark), Erevānas pilsētas mērs Tarons Margarians (Taron Margaryan), Esenes pilsētas mērs Reinhards Pass (Reinhard Paß), Kauņas pilsētas mērs Andrius Kupčinsks (Andrius Kupčinskas), Noršēpingas pilsētas vadītāja Eva Andersone (Eva Andersson), Pēčas pilsētas mērs Zolts Pava (Zsolt Páva) no Ungārijas, Pleskavas pilsētas mērs Ivans Ceсerskis (Ivan Tsetserskyi), Pori pilsētas vadītāja Aino Maija Lūkonena (Aino-Maija Luukkonen) no Somijas Republikas, Rostokas pilsētas mērs Rolands Metlings (Roland Methling), Viļņas pilsētas mērs Artūrs Zoks (Arturas Zuokas). Tāpat Rīgā ieradīsies arī  Brēmenes, Budapeštas, Dalasas, Florences, Gimarešas, Helsinku, Pilzenes, Maskavas, Stokholmas, Tallinas, Tartu, Varšavas, Vīnes, Pafosas, Pilzenes, Valetas un Zagrebas pilsētu delegācijas.   

Rīgā ieradīsies kultūras eksperti – bijušo, esošo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu rīkotāji, ES–Japānas kultūras fonda ģenerālsekretārs Šuji Kogi (Shuji Kogi) un Pasaules koru olimpiādes delegācija.

Turpina palielināties arī ārvalstu mediju interese, jo Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanu vēlas atspoguļot žurnālisti no vairāk nekā trīsdesmit valstīm: ASV, Spānijas, Turcijas, Portugāles, Zviedrijas, Ķīnas, Ukrainas, Itālijas, Īrijas, Japānas, Francijas, Krievijas, Baltkrievijas, Nīderlandes, Azerbaidžānas, Dānijas, Lielbritānijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Brazīlijas, Togo un Etiopijas. Ļoti lielu interesi par Rīgu izrāda lielākie masu mediji no Vācijas.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu rīko nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav