„Rīga 2014” atklāšana. Seko līdzi tiešraidēs

„Rīga 2014” atklāšana. Seko līdzi tiešraidēs
F64
13-01-2014 A+ A-
Jau šajā nedēļas nogalē norisināsies „Rīga 2014” atklāšanas pasākumi, tie sāksies jau 17. janvārī, bet kulminācija gaidāma sestdien, 18. janvārī, kad visas dienas garumā pilsētā norisināsies dažādi pasākumi. Visām norisēm gan Rīgas Centrāltirgū, gan 11. novembra krastmalā, Grāmatu draugu ķēdē un „Arēnā Rīga” varēs sekot līdzi arī tiešraidēs gan valsts televīzijā un radio, gan komerckanālos, ziņu portālos, kā arī teksta tiešraidē latviešu, angļu un krievu valodā kultūras portālā „www.riga2014.org”.

Lejupielādē bukletu šeit!

Tiešraides televīzijā

Sestdien, 18. janvārī, LTV1 visas dienas garumā no plkst. 11.30 līdz 14.00 un no 16.25 līdz pat vakaram norisināsies „Rīga 2014” svinīgo atklāšanas pasākumu tiešraides, ko vadīs kultūras žurnālisti Daira Āboliņa, Anete Bērtule, Toms Treibergs. Atklāšanas pasākumiem no LTV studijas tiešraidē pieslēgsies Eva Ikstena-Strapcāne un Edgars Raginskis.

Svētku dienas tiešraide sāksies no Centrāltirgus. Šajā dienā četri tirgus angāri, kas savulaik Vaiņodē būvēti kā vācu armijas cepelīnu garāžas, pārtaps par daudzveidīgu kultūras norišu vietu. Tiešraides vadītāja – žurnāliste Inese Vaikule.

Savukārt plkst. 12.00 LTV kopā ar visiem Latvijas iedzīvotājiem svinēs LNB jaunās ēkas svinīgo atvēršanu un Grāmatu draugu ķēdi – akciju „Gaismas ceļš”.

Pasākums norisināsies Rīgas ielās posmā starp veco un jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku.

Tiešā pieslēgšanās „Rīga 2014” atklāšanas pasākumiem notiks arī no plkst. 16.25 līdz 17.25, kad pamazām noslēgsies aktivitātes Rīgas Centrāltirgū un apkārtnē, bet Ķīpsalas pludmalē sāksies Pasaules ugunsskulptūru festivāls.

Jau no plkst. 18.00 LTV1 tiešraidē no 11. novembra krastmalas demonstrēs krāšņo „Gaismas parādi” ar majestātiskām gaismas figūrām, kas izgaismos tumsu. Iespaidīgo uzvedumu uz Rīgu ved Vācijas kompānija „Helmnot”. Tiešraidē varēs izbaudīt arī pirotehnisko gaismas uzvedumu ar komponista Jāņa Lūsēna mūziku un Kalvja Kalniņa un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna veidotajām gaismas ainavām.

Visas dienas reportāžas varēs skatīties arī tiešraidē Latvijas Sabiedriskā medija portālā www.lsm.lv.

LTV1 demonstrēs arī koncerta „Rīga dimd!” tiešraidi no „Arēna Rīga” ar izcilāko pašmāju akadēmiskās, tautas un popmūzikas mākslinieku piedalīšanos. Koncerta sākums tiešraidē plkst. 21.00. Koncertu tiešraidē demonstrēs arī Latvijas Neatkarīgā Televīzija (LNT) un TV5.

Visas LTV tiešraides varēs skatīties arī mūsu portālā www.riga2014.org.

Tiešraides Latvijas Radio

Latvijas Radio 1. kanālā sestdien, 18. janvārī, kā viens no centrālajiem notikumiem tiks atspoguļota Grāmatu draugu ķēde. Tiešraidē tai varēs sekot līdzi no plkst. 11.05 līdz 13.05. Paralēli notiks pieslēgšanās arī Rīgas Centrāltirgus norisēm, kur četri paviljoni, kā arī Rīgas Starptautiskā autoosta ieskicēs piecas no sešām „Rīga 2014” programmas tematiskajām līnijām.

Savukārt plkst. 21.00 būs tiešraide no „Arēnas Rīga”, kur notiks kultūras galvaspilsētas atklāšanas koncerts „Rīga dimd!”. Koncertu translēs arī Latvijas Radio 3 „Klasika”.

Vēl pirms atklāšanas kulminācijas – piektdien, 17. janvārī, plkst. 19.00 – Latvijas Radio 3 „Klasika” translēs Latvijas Nacionālajā operā iestudēto Riharda Vāgnera opusu tēlos „Rienci. Triumfs un sakāve”, kura atskaņojumā piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris, Latvijas Nacionālās operas solisti, koris un orķestris, kā arī diriģents Modests Pitrēns. 

Ik dienas jaunākos „Rīga 2014” notikumus varēs uzzināt īpašajās ziņās un programmās, kas skan visās četrās Latvijas Radio programmās. LR1 „Rīga 2014” aktualitātes dzirdamas pirmdienās plkst. 11.05 raidījumā „Kultūras Rondo” un svētdienās plkst. 16.05 raidījumā „Viena Rīga, daudz talantu. LR 2 īpašās kultūras galvaspilsētas ziņas skan darba dienu rītos plkst. 7.30 un brīvdienu rītos plkst. 8.30. Latvijas Radio 3 –„Klasika” otrdienu rītos plkst. 9.05 skan „Rīga 2014 Dienasgrāmatas”, bet klausītāji krievu valodā var uzzināt jaunākos notikumus sestdienu rītos raidījuma „Doma laukums” ietvaros, kā arī rubrikās „Dzimuši Rīgā”, „Rīgas brendi” un citās.

Visus par „Rīga 2014” tapušos materiālus vienkopus var noklausīties arī internetā, bet Latvijas Radio programmu jaunumiem sekot līdzi sociālo tīklu kontos „Facebook” un „Twiitter”.   

Tiešraide portālā „Delfi”

„Rīga 2014” atklāšanas notikumiem varēs sekot līdzi arī portālā „Delfi”. 18. janvārī plkst. 12.00 sāksies teksta tiešraide, tiek plānotas fotoreportāžas gan no Gaismas pils atvēršanas, Grāmatu draugu ķēdes un citiem „Rīga 2014” programmas atklāšanas pasākumiem.

No plkst. 13.00 līdz aptuveni plkst. 15.00 portālā „Delfi”, video tiešraidē varēs sekot līdzi Grāmatu draugu ķēdes – akcijas „Gaismas ceļš” norisēm – tā būs tiešsaistes video pastaiga visas ķēdes garumā, kā arī intervijas ar dalībniekiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem.

Grāmatu draugu ķēdes norisēm teksta tiešraidē varēs sekot līdzi arī portālā „Tvnet”.

 

Jau ziņots, ka vērienīga un daudzveidīga Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšana norisināsies no 17. līdz 19. janvārim ar pasākumiem Rīgā un tās oficiālajā partnerpilsētā Siguldā.

„Šobrīd sākas ražas laiks no lauka, ko gandrīz piecu gadu garumā esam aruši un kopuši. „Rīga 2014” notikumi veidoti, uzdrīkstoties darīt vairāk un citādāk, lai pārsteigtu un raisītu prieku,” tikšanās laikā sacīja nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle. „Šis gads mums pašiem apliecinās, ka Rīga ir bijusi un ir kultūras galvaspilsēta, ka tā ir skaistākā pasaules pilsēta.”

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”.

0 komentāri

Komentāru nav