Liepājas muzejā būs skatāmas Renē Magrita ilustrācijas

Liepājas muzejā būs skatāmas Renē Magrita ilustrācijas
LETA . Liepājas muzejs
14-01-2014 A+ A-
Liepājas muzejā no 18. janvāra līdz 20. aprīlim būs skatāmas izcilā Beļģijas mākslinieka Renē Magrita ilustrācijas slavenajam, par sirreālisma kulta literatūru dēvētajam literārajam darbam „Maldorora dziesmas”.

Izstāde „Renē Magrits. Maldorora dziesmas” Liepājas muzejā tapusi sadarbībā ar Francijas kompāniju „SARL Amiencom”. Šis ir jau trešais Liepājas muzeja un minētās Francijas kompānijas sadarbības projekts pēc veiksmīgi Liepājā noritējušās ievērojamā spāņu sirreālista Salvadora Dalī un franču mākslinieku Leonoras Finī, Žana Karzū, Raula Difī un Andrē Derēna darbu izstādēm.

Magrits (1898–1967) tiek uzskatīts par slavenākajiem un nozīmīgākajiem sirreālisma māksliniekiem. Jau studiju gados viņa uzmanību piesaistīja dadaisms, futūrisms un kubisms.

1927. gadā Magrits pārcēlās uz Parīzi un pievienojās sirreālistu grupai, taču trīs gadus vēlāk mākslinieks Francijas galvaspilsētu un sirreālistu grupu pameta un pēc atgriešanās dzimtajā Beļģijā veltīja laiku, lai izkoptu pats savu gleznošanas manieri, ko dēvēja par maģisko reālismu.

Ilustrāciju ciklu franču rakstnieka un dzejnieka Lotreamona (īstajā vārdā – Isidors Dikoss) „Maldorora dziesmām” Magrits radīja 1945. gadā. Tajā manāma mākslinieka tā brīža daiļradei raksturīgā cietsirdības atblāzma un melnais humors.

Magrits piedod sirreālistiskajai iztēlei savdabīgu solīdumu, paradoksu un slimīgumu. Mākslinieka radītie tēli ir biedējoši izteiksmīgi un pārliecinoši savā nereālistiskumā.

0 komentāri

Komentāru nav