Aicina pieteikt darbus festivālam „Survival Kit 6”

Aicina pieteikt darbus festivālam „Survival Kit 6”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
14-01-2014 A+ A-
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) aicina māksliniekus pieteikt idejas 2014. gada starptautiskajam laikmetīgās mākslas festivālam „Survival Kit 6”, liecina informācija LMC mājaslapā.

„Survival Kit” 2014. gadā norisināsies no 4. līdz 21. septembrim Rīgā. Ik gadu festivāla laikā mākslinieki aicināti darbos risināt kādu sabiedrībai nozīmīgu tēmu, radot alternatīvus scenārijus izdzīvošanai. „Survival Kit” ir iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

2014. gadā festivāla tēma ir „Utopiskā pilsēta”, kas aicina palūkoties uz pilsētu kā kompleksu un nepabeigtu struktūru, kā vietu, kuras nav.

Kāds gan mūsdienās varētu būt labākais iespējamais vai varbūt neiespējamais pilsētas modelis, kurā telpiskā, politiskā un sociālā dimensija harmoniski papildinātu viena otru? Pieteikumu iespējams iesniegt tiešsaistē, aizpildot pieteikuma veidlapu festivāla mājaslapā „www.survivalkit.lv” līdz šā gada 24. februārim.

Komentē LMC direktore, festivāla „Survival Kit 6” kuratore Solvita Krese: „Meklējot atsauces gan Platona un Tomasa Mora utopijas redzējumos, gan atskatoties uz Kampanellas Saules pilsētu vai Kloda-Nikolā Ledū (Claude Nicolas Ledoux) un Etjēna Luisa Bulē (Étienne-Louis Boullée) arhitektoniskajām utopijām, nonākam salīdzinoši nesenā pagātnē, kur meklējami gan modernisma utopiju īstenošanas mēģinājumi, gan marksisma ideju spožums un posts, kā arī alternatīvās dzīves telpas un vietas apzināšanās dažādu subkultūru ietvaros.”

„Katrs, visticamāk, iztēlojas savu utopiskās pilsētas vīziju, kas aizved mūs līdz  heterotopijai – pasaulei, kas nav homogēna, bet ir piesātināta ar līdzās eksistējošām citādībām.

Starptelpai, kas atrodas kaut kur ārpus, paralēli, aiz spoguļa, kas ir vienlaicīgi fiziska un mentāla un kas ar savu pastāvēšanu padara utopiju iespējamu,” skaidro S. Krese.

„Sekojot Mišela Fuko aicinājumam, varam veidot sabiedrību un pilsētu, kurā harmoniski vienlaikus spēj eksistēt daudzas heterotopijas, ne tikai kā dažādas vietas, kas apstiprina atšķirīgā līdzās pastāvēšanu, bet arī kā līdzeklis, kas palīdz izvairīties no autoritārisma. Filozofs salīdzina heterotopiju ar kuģi, kas ir „ (..) peldošs vietas gabals, vieta bez vietas, kas pastāv pati par sevi…”. Viņš arī turpina, ka „civilizācijā bez kuģiem, sapņi izžūst, spiegošana ieņem piedzīvojumu, bet policija pirātu vietu.” Aicinām jūs iztēloties pilsētu, uz kuras klāja jūs gribētu doties ceļojumā!” citē Solvita Krese.

Lai pieteiktu darba ideju festivālam „Survival Kit 6”, līdz šā gada 24. februārim plkst. 23.59 ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa un kopā ar minētajiem pielikumiem (mākslinieka CV, portfolio, vizuālajiem materiāliem) jāiesniedz festivāla mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav